Jeep Grand Cherokee projel výlohou autosalonu. Nástupce se ukáže za 2 dny

Americká automobilka nám 29. září konečně ukáže nový Grand Cherokee v pětimístné verzi. V krátké upoutávce odkazuje na slavný debut z roku 1992.

Jeep před časem rozdělil model Grand Cherokee na dva samostatné segmenty - standardní Grand Cherokee se dvěma řadami sedadel a Grand Cherokee L se třemi řadami sedadel. Prostornější varianta L se představila v omlazené verzi na začátku letošního roku. Standardní verze se dosud prodávala ještě ve staré podobě a na své omlazení čekala.

Jeep představuje nový Commander. Sedm míst nabízí na základě Compassu

Jeep představuje nový Commander. Sedm míst nabízí na základě Compassu

To se však změní již na konci měsíce. Automobilka oznamuje, že omlazený Grand Cherokee je připravený ukázat se veřejnosti. Dojde k tomu 29. září. Oznámení doprovází i krátká upoutávka, kterou značka zveřejnila na svém Instagramu. Uvidíte v ní klasického Grand Cherokee jak šplhá po schodech, načež projede skleněnou výlohou.

Následně se objeví nová verze, u které vlastně není co zkoumat, protože vypadá takřka totožně s L. Samotný spot je ale mnohem zajímavější, protože pokud si dohledáte zdroj šplhání původního vozu po schodech, dýchne na vás krásná nostalgie.

Nový Jeep Wagoneer a Grand Wagoneer oficiálně: Pro americkou rodinu jedině V8

Nový Jeep Wagoneer a Grand Wagoneer oficiálně: Pro americkou rodinu jedině V8

Šplhání po schodech a následné projetí výlohou je skutečné, video vzniklo v roce 1992 jako promo k tehdy žhavé novince, která v krátkém filmu vyrazila ze své domácí továrny po scénické ulici Jefferson Avenue. Výloha, kterou Jeep projede však není ledajaká. Jedná se o netradiční vstup na autosalon v Detroitu, kde měl vůz debutovat.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků