Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Další pickup pomalu ale jistě míří do Evropy. Nyní je to však jeden z těch nejpovolanějších.

Nový Jeep Gladiator se již prodává v Americe a slaví zde celkem velký úspěch. Nyní se chystá zamířit i na náš kontinent, ovšem v prodeji bude nejdříve na konci příštího roku. O tom jsme už sice věděli, ale nyní víme i to, co bude mít pod kapotou.

Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Gladiator si svůj evropský debut odbude v rámci akce Camp Jeep, která se koná v italských Dolomitech od 12. do 14. července. Evropská verze bude mít pod kapotou jediný motor. Stane se jím vznětová jednotka 3.0 V6 o výkonu 260 koní a točivém momentu 600 N.m. Nepůjde však o evropský motor Multijet s technikou Fiatu, který můžete znát z modelu Grand Cherokee, ale o jednotku Ecodiesel, taktéž z dílny FCA.

Motor bude spárovaný s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohánět se budou samozřejmě všechna čtyři kola. K dispozici budou tři výbavy – Sport, Overland a nejdrsnější Rubicon. 

Už i Jeep Renegade je do zásuvky. Má 240 koní, 50 km ujede bez kapky benzinu

Už i Jeep Renegade je do zásuvky. Má 240 koní, 50 km ujede bez kapky benzinu

K dispozici bude veškerá off-road výbava, ale nezapomnělo se samozřejmě ani na technické vychytávky a každodenní použitelnost. Na výběr bude například ze 7- a 8,4palcového infotainmentu s rozhraním pro mobilní telefony. V terénu se na ně pak promítá přední kamera. 

Evropští zákazníci budou mít na výběr i z několika exkluzivních doplňků od Moparu, aby si svého Gladiatora mohl každý zákazník co nejvíce individualizovat. České ceny se zřejmě dozvíme až za nějaký čas, oficiální uvedení na evropský trh je přeci jen ještě daleko.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků