Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Další pickup pomalu ale jistě míří do Evropy. Nyní je to však jeden z těch nejpovolanějších.

Nový Jeep Gladiator se již prodává v Americe a slaví zde celkem velký úspěch. Nyní se chystá zamířit i na náš kontinent, ovšem v prodeji bude nejdříve na konci příštího roku. O tom jsme už sice věděli, ale nyní víme i to, co bude mít pod kapotou.

Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Gladiator si svůj evropský debut odbude v rámci akce Camp Jeep, která se koná v italských Dolomitech od 12. do 14. července. Evropská verze bude mít pod kapotou jediný motor. Stane se jím vznětová jednotka 3.0 V6 o výkonu 260 koní a točivém momentu 600 N.m. Nepůjde však o evropský motor Multijet s technikou Fiatu, který můžete znát z modelu Grand Cherokee, ale o jednotku Ecodiesel, taktéž z dílny FCA.

Motor bude spárovaný s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohánět se budou samozřejmě všechna čtyři kola. K dispozici budou tři výbavy – Sport, Overland a nejdrsnější Rubicon. 

Už i Jeep Renegade je do zásuvky. Má 240 koní, 50 km ujede bez kapky benzinu

Už i Jeep Renegade je do zásuvky. Má 240 koní, 50 km ujede bez kapky benzinu

K dispozici bude veškerá off-road výbava, ale nezapomnělo se samozřejmě ani na technické vychytávky a každodenní použitelnost. Na výběr bude například ze 7- a 8,4palcového infotainmentu s rozhraním pro mobilní telefony. V terénu se na ně pak promítá přední kamera. 

Evropští zákazníci budou mít na výběr i z několika exkluzivních doplňků od Moparu, aby si svého Gladiatora mohl každý zákazník co nejvíce individualizovat. České ceny se zřejmě dozvíme až za nějaký čas, oficiální uvedení na evropský trh je přeci jen ještě daleko.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků