Jeep Gladiator: pořádný truck do terénu

Dalším konceptem, který koncern Daimler-Chrysler představil v Detroitu, je Jeep Gladiator. Fandové džípu při shlédnutí obrázků poznají stejné rysy vozu, jako měla předchozí generace, která přišla na trh v 60. letech 20. století. Tehdejší měla jako jeden z prvních vozů náhon 4x4 a automatickou převodovku.

U dnešního modelu jde o lifestylový pickup, který podle Jeepu patří do kategorie FUT - Flexible Utility Truck. Vůz má rozměry 5 207 x 1 947 x 1 900 mm, rozvor náprav 3 515 mm a hmotnost 1 882 kg. Za kabinou se nachází 1,7 m dlouhý nákladní prostor, který může být prodloužen až na 2,7 m po sklopení zadních sedadel a protažení předmětů skrz do kabiny.

Oproti sportovnímu Firepoweru je Gladiator poháněn poměrně slabým nafťákem 2.8 l o výkonu 120 kW (168 k) a 400 Nm; tady totiž nejde o rychlost, ale o sílu. Výkon se přenáší na všechna kola o rozměrech 265/75 R18 přes manuální šestirychlostní převodovku. V interiéru najdete nejmodernější vybavení, jako je navigační systém včetně GPS nebo autorádio s integrovanou vysílačkou. Až se s tímto pick-upem ztratíte v lese, určitě se vám budou zmiňované hračky náramně hodit.

Tip: Přehled novinek z detroitského autosalonu najdete v našem speciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků