Jeep Cherokee: Malý Indián v novém

Bylo již na čase, protože nový Jeep Cherokee přijíždí po dlouhých 18 letech. Na otázku, co se změnilo, vám odpoví náš článek.
Jeep Cherokee: Malý  Indián v novém

Jeepů, nesoucích název Cherokee, bylo vyrobeno přes dva miliony kusů a potkat je můžete v 90 zemích světa, včetně České republiky. Nový Cherokee byl poprvé k vidění letos na detroitském autosaloně, evropská premiéra se konala na autosalonu v Ženevě.

Zpočátku byl nový Cherokee uvažován jako pouhý nástupce starého. Pozornější z vás si jistě všimli, že nový Cherokee je podobný studii na Jeep Dakar a Jeepster. Je to proto, že právě díky kladným reakcím na tyto studie bylo rozhodnuto o tom, že nový Cherokee bude zcela odlišný od svého předchůdce.

Na karoserii Jeepu Cherokee upoutá zejména přední partie, připomínající legendární Jeep Willys. Nový Cherokee je stoprocentní Jeep, který tyto typické vlastnosti kombinuje s výbornými jízdními vlastnostmi. Za ty nový Cherokee vděčí především nové přední nápravě s robustními příčnými rameny. K ovladatelnosti automobilu přispělo i optimalizované hřebenové řízení.

Pod kapotou Cherokeeho můžeme najít jeden z trojice nabízených motorů. Na špici nabídky stojí šestiválec o objemu 3.7 litru, vycházejí z koncepce známého osmiválce, který je nabízen do většího modelu Grand Cherokee. Díky protiběžnému vyvažovacímu hřídeli, je chod motoru velmi klidný. Šestiválec dosahuje největšího výkonu 210 ks při 4 800 ot./min a maximum točivého momentu je vyjádřeno číslem 305 N.m při 3 200 ot./min.

Druhým benzínovým motorem je čtyřválec 2.4 o výkonu 148 ks, kterého je dosahováno při 5 200 ot./min.. Točivý moment 212 N.m je dosahován při 4 000 AT./min.

Zklamáni z nového Cherokeeho nebudou ani příznivci nafťáků. V nabídce motorů je i vznětový čtyřválec s přímým vstřikem paliva sytému Common Rail. Maximální výkon 140 ks je dosahován při 4 000 ot./min a točivý moment vrcholí při 1 800 ot./min hodnout 312 N.m.

Další důležitou informací pro zájemce o nového Cherokeeho je tent fakt, že jsou vůbec poprvé u automobilu značky Jeep, k dispozici okenní airbagy. Okenní airbagy mají nenahraditelnou roli při ochraně hlav cestujích proti bočnímu nárazu.

Nový Jeep Cherokee je zajímavým off-roadem, který bude konkurovat automobilům jako je například Opel Frontera. O cenách na českém trhu zatím nebylo rozhodnutu, jakmile se nám tyto informace podaří zjistit, budeme vás o informovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek


TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků