Jeep Cherokee: Malý Indián v novém

Bylo již na čase, protože nový Jeep Cherokee přijíždí po dlouhých 18 letech. Na otázku, co se změnilo, vám odpoví náš článek.
Jeep Cherokee: Malý  Indián v novém

Jeepů, nesoucích název Cherokee, bylo vyrobeno přes dva miliony kusů a potkat je můžete v 90 zemích světa, včetně České republiky. Nový Cherokee byl poprvé k vidění letos na detroitském autosaloně, evropská premiéra se konala na autosalonu v Ženevě.

Zpočátku byl nový Cherokee uvažován jako pouhý nástupce starého. Pozornější z vás si jistě všimli, že nový Cherokee je podobný studii na Jeep Dakar a Jeepster. Je to proto, že právě díky kladným reakcím na tyto studie bylo rozhodnuto o tom, že nový Cherokee bude zcela odlišný od svého předchůdce.

Na karoserii Jeepu Cherokee upoutá zejména přední partie, připomínající legendární Jeep Willys. Nový Cherokee je stoprocentní Jeep, který tyto typické vlastnosti kombinuje s výbornými jízdními vlastnostmi. Za ty nový Cherokee vděčí především nové přední nápravě s robustními příčnými rameny. K ovladatelnosti automobilu přispělo i optimalizované hřebenové řízení.

Pod kapotou Cherokeeho můžeme najít jeden z trojice nabízených motorů. Na špici nabídky stojí šestiválec o objemu 3.7 litru, vycházejí z koncepce známého osmiválce, který je nabízen do většího modelu Grand Cherokee. Díky protiběžnému vyvažovacímu hřídeli, je chod motoru velmi klidný. Šestiválec dosahuje největšího výkonu 210 ks při 4 800 ot./min a maximum točivého momentu je vyjádřeno číslem 305 N.m při 3 200 ot./min.

Druhým benzínovým motorem je čtyřválec 2.4 o výkonu 148 ks, kterého je dosahováno při 5 200 ot./min.. Točivý moment 212 N.m je dosahován při 4 000 AT./min.

Zklamáni z nového Cherokeeho nebudou ani příznivci nafťáků. V nabídce motorů je i vznětový čtyřválec s přímým vstřikem paliva sytému Common Rail. Maximální výkon 140 ks je dosahován při 4 000 ot./min a točivý moment vrcholí při 1 800 ot./min hodnout 312 N.m.

Další důležitou informací pro zájemce o nového Cherokeeho je tent fakt, že jsou vůbec poprvé u automobilu značky Jeep, k dispozici okenní airbagy. Okenní airbagy mají nenahraditelnou roli při ochraně hlav cestujích proti bočnímu nárazu.

Nový Jeep Cherokee je zajímavým off-roadem, který bude konkurovat automobilům jako je například Opel Frontera. O cenách na českém trhu zatím nebylo rozhodnutu, jakmile se nám tyto informace podaří zjistit, budeme vás o informovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek


TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků