Jeep Cherokee: Malý Indián v novém

Bylo již na čase, protože nový Jeep Cherokee přijíždí po dlouhých 18 letech. Na otázku, co se změnilo, vám odpoví náš článek.
Jeep Cherokee: Malý  Indián v novém

Jeepů, nesoucích název Cherokee, bylo vyrobeno přes dva miliony kusů a potkat je můžete v 90 zemích světa, včetně České republiky. Nový Cherokee byl poprvé k vidění letos na detroitském autosaloně, evropská premiéra se konala na autosalonu v Ženevě.

Zpočátku byl nový Cherokee uvažován jako pouhý nástupce starého. Pozornější z vás si jistě všimli, že nový Cherokee je podobný studii na Jeep Dakar a Jeepster. Je to proto, že právě díky kladným reakcím na tyto studie bylo rozhodnuto o tom, že nový Cherokee bude zcela odlišný od svého předchůdce.

Na karoserii Jeepu Cherokee upoutá zejména přední partie, připomínající legendární Jeep Willys. Nový Cherokee je stoprocentní Jeep, který tyto typické vlastnosti kombinuje s výbornými jízdními vlastnostmi. Za ty nový Cherokee vděčí především nové přední nápravě s robustními příčnými rameny. K ovladatelnosti automobilu přispělo i optimalizované hřebenové řízení.

Pod kapotou Cherokeeho můžeme najít jeden z trojice nabízených motorů. Na špici nabídky stojí šestiválec o objemu 3.7 litru, vycházejí z koncepce známého osmiválce, který je nabízen do většího modelu Grand Cherokee. Díky protiběžnému vyvažovacímu hřídeli, je chod motoru velmi klidný. Šestiválec dosahuje největšího výkonu 210 ks při 4 800 ot./min a maximum točivého momentu je vyjádřeno číslem 305 N.m při 3 200 ot./min.

Druhým benzínovým motorem je čtyřválec 2.4 o výkonu 148 ks, kterého je dosahováno při 5 200 ot./min.. Točivý moment 212 N.m je dosahován při 4 000 AT./min.

Zklamáni z nového Cherokeeho nebudou ani příznivci nafťáků. V nabídce motorů je i vznětový čtyřválec s přímým vstřikem paliva sytému Common Rail. Maximální výkon 140 ks je dosahován při 4 000 ot./min a točivý moment vrcholí při 1 800 ot./min hodnout 312 N.m.

Další důležitou informací pro zájemce o nového Cherokeeho je tent fakt, že jsou vůbec poprvé u automobilu značky Jeep, k dispozici okenní airbagy. Okenní airbagy mají nenahraditelnou roli při ochraně hlav cestujích proti bočnímu nárazu.

Nový Jeep Cherokee je zajímavým off-roadem, který bude konkurovat automobilům jako je například Opel Frontera. O cenách na českém trhu zatím nebylo rozhodnutu, jakmile se nám tyto informace podaří zjistit, budeme vás o informovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek


Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků