Jeep Cherokee: Malý Indián v novém

Bylo již na čase, protože nový Jeep Cherokee přijíždí po dlouhých 18 letech. Na otázku, co se změnilo, vám odpoví náš článek.
Jeep Cherokee: Malý  Indián v novém

Jeepů, nesoucích název Cherokee, bylo vyrobeno přes dva miliony kusů a potkat je můžete v 90 zemích světa, včetně České republiky. Nový Cherokee byl poprvé k vidění letos na detroitském autosaloně, evropská premiéra se konala na autosalonu v Ženevě.

Zpočátku byl nový Cherokee uvažován jako pouhý nástupce starého. Pozornější z vás si jistě všimli, že nový Cherokee je podobný studii na Jeep Dakar a Jeepster. Je to proto, že právě díky kladným reakcím na tyto studie bylo rozhodnuto o tom, že nový Cherokee bude zcela odlišný od svého předchůdce.

Na karoserii Jeepu Cherokee upoutá zejména přední partie, připomínající legendární Jeep Willys. Nový Cherokee je stoprocentní Jeep, který tyto typické vlastnosti kombinuje s výbornými jízdními vlastnostmi. Za ty nový Cherokee vděčí především nové přední nápravě s robustními příčnými rameny. K ovladatelnosti automobilu přispělo i optimalizované hřebenové řízení.

Pod kapotou Cherokeeho můžeme najít jeden z trojice nabízených motorů. Na špici nabídky stojí šestiválec o objemu 3.7 litru, vycházejí z koncepce známého osmiválce, který je nabízen do většího modelu Grand Cherokee. Díky protiběžnému vyvažovacímu hřídeli, je chod motoru velmi klidný. Šestiválec dosahuje největšího výkonu 210 ks při 4 800 ot./min a maximum točivého momentu je vyjádřeno číslem 305 N.m při 3 200 ot./min.

Druhým benzínovým motorem je čtyřválec 2.4 o výkonu 148 ks, kterého je dosahováno při 5 200 ot./min.. Točivý moment 212 N.m je dosahován při 4 000 AT./min.

Zklamáni z nového Cherokeeho nebudou ani příznivci nafťáků. V nabídce motorů je i vznětový čtyřválec s přímým vstřikem paliva sytému Common Rail. Maximální výkon 140 ks je dosahován při 4 000 ot./min a točivý moment vrcholí při 1 800 ot./min hodnout 312 N.m.

Další důležitou informací pro zájemce o nového Cherokeeho je tent fakt, že jsou vůbec poprvé u automobilu značky Jeep, k dispozici okenní airbagy. Okenní airbagy mají nenahraditelnou roli při ochraně hlav cestujích proti bočnímu nárazu.

Nový Jeep Cherokee je zajímavým off-roadem, který bude konkurovat automobilům jako je například Opel Frontera. O cenách na českém trhu zatím nebylo rozhodnutu, jakmile se nám tyto informace podaří zjistit, budeme vás o informovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek


TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků