Jedno z nejluxusnějších aut světa dostává podsvícenou čelní masku. Více vynikne i ikonický prvek historie

V rámci souboru vylepšení pod názvem Series II získala britská limuzína stylové doplňky i něco pro řidiče.

Aktuální generace Phantomu je s námi už od roku 2017, výrobce proto musí udržovat potenciální zákazníky ve střehu skrze drobné obměny. V rámci posledního vylepšení jich přibylo docela dost a některých si všimnete hned. Do horní části čelní masky byla nainstalována světelná lišta, která nyní vizuálně propojuje denní LED svícení po obou stranách. Samotná příď „Pantheon“ prošla drobnou změnou své geometrie, aby lépe vynikly znak automobilky i soška Spirit of Ecstasy. Maska může být lakována tmavou barvou v kombinaci s částí kapoty ve stejném odstínu, evokující opratě.

Přední světla obsahují laserem vyřezávané prvky, které svým vzhledem napodobují hvězdnou oblohu ve stropnici uvnitř. V nabídce najdeme dvojici nových kol. Máme zde disky s plastickým vzorem paprsků ve stříbrné nebo částečně černé barvě, nebo velkoplošné ráfky, odkazující na dvacátá leta minulého století. Zákazníci prý stále častěji řídí své Phantomy sami, pro příjemnější ovládání byla zvětšena tloušťka věnce volantu. Skrze aplikaci Whispers nyní mohou majitelé posílat cíle navigace přímo do palubního systému a také lokalizovat svůj vůz nebo sledovat jeho stav.

K příležitosti představení Phantomu Series II vytvořil Rolls-Royce speciální verzi Platino, která uvnitř kombinuje kožené čalounění pro přední sedadla se zadními křesly s látkovým potahem z italské příze a bambusových vláken. Uvnitř se nachází 3D tištěný keramický chronograf, zasazený do textilního potahu se složitým vzorem. Tím jsou čalouněny i loketní opěrky a další prvky vnitřku.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Diskuze (1) Další článek: TEST Volkswagen Arteon 2.0 TDI SB 147 kW: Super dálniční křižník, ale se dvěma výhradami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,