Jednání předsednictva a valného shromáždění EUROGASu

Ve dnech 22. a 23. června se v Bratislavě v hotelu Radisson SAS Carlton Hotel uskutečnilo shromáždění nejvyšších představitelů organizace EUROGAS – Evropské unie asociací zemního plynu. Nejvýznamnější představitelé evropského plynárenství se sjeli do Slovenské republiky, aby zde diskutovali o největších problémech plynárenského průmyslu na jednotném vnitřním trhu Evropské unie a jeho dalším rozvoji. Současně tak přispěli k oslavám 150 let plynárenství na Slovensku.
Jednání předsednictva a valného shromáždění EUROGASu

Českou republiku v EUROGASu zastupuje Česká plynárenská unie (ČPU). Jednání se zúčastnil Josef Kastl (generální sekretář) a Oldřich Petržilka (Senior Manager) z ČPU a Herbert Strobl z RWE Transgas. Jednání předsednictva zahájil Willy Bosmans, prezident EUROGASu. Jednání EUROGASu se zúčastnilo 45 delegátů zastupujících 24 plynárenských asociací a plynárenských podniků ze 17 členských zemí.

Hlavní body pracovní agendy zasedání se zaměřily na podmínky podnikání v plynárenském odvětví po otevření trhu s plynem a pokračující liberalizace evropského trhu s energiemi. Pozornost byla také věnována problematice investic, diverzifikaci zdrojů plynu i tras plynovodů a působení nových členských zemí EU na jednotném vnitřním trhu EU. Během jednání bylo rovněž zdůrazněno, že komerční dlouhodobé dodavatelsko-odběratelské vztahy na úrovni plynárenského průmyslu musí zůstat páteří evropského zásobování plynem, neobejdou se však bez stabilního a transparentního právního a politického rámce. Na místě jsou i důležité investice, k jejichž realizaci lze ovšem přikročit pouze tehdy, pokud k tomu investorům poskytne tržní i regulační prostředí správnou motivaci.

Česká plynárenská unie už na předcházejících pracovních jednáních EUROGASu v Bruselu seznámila své evropské partnery se situací v České republice. „Plyn má jakožto zdroj pro evropskou výrobu elektrické energie před sebou velkou budoucnost: jedná se o nejčistší fosilní palivo, jeho zásoby jsou dostatečné, schvalovací procedury pro stavbu plynových elektráren jsou jednodušší, jejich stavba není tak kapitálově náročná a bývá i kratší, navíc v Evropě mohou počítat s velkou provozní pružností,“ říká Josef Kastl, generální sekretář ČPU.

Na programu zasedání EUROGASu bylo i přijetí zásad dlouhodobé vize EUROGASu, která reaguje na Zelenou knihu EU, „Eurogas klade velkou váhu na spolehlivost dodávek plynu a chce s Evropskou komisí diskutovat o tom, zda zvolený způsob rozvoje vnitřního trhu s plynem a podpora obchodních míst (hubů) ke zvýšení spolehlivosti dodávek skutečně přispívá “, říká Oldřich Petržilka.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků