Jedinečný Rolls-Royce Cullinan má jen metr dlouhou garáž. Vznikal 450 hodin

Je ručně skládaný a vejde se do vitríny nebo na stůl. Přesto můžete nechat nalakovat unikátní model Cullinanu v měřítku 1:8 jedním ze 40 tisíc dostupných odstínů a jeho interiér je zpracovaný lépe, než u většiny sériových aut.

Když vás SARS-CoV-2 drží doma nebo se vám z nějakého důvodu nechce ven, a přesto máte chuť hrát si se svými auty, máte hned několik možností, jak „se zaměstnat“. Sednout si jen tak do garáže s plechovými miláčky nebo skočit do montérek a začít se v nich vrtat, jsou hned dvě alternativy. Pokud se ale nechcete moc umazat, ještě můžete třeba otevřít vitrínu a kochat se jejich miniaturami.

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Že na takovou úchylku, pardon – kratochvíli, trpí spousta kluků (a dost možná i některé holky) bez ohledu na věk, postavení a velikost konta, dokazuje kromě jiného nová kreace britské značky Rolls-Royce.

Ta do své nabídky nově zařadila Rolls-Royce Cullinan s délkou pouhých 667 milimetrů, šířkou 250 mm a výškou 229 mm, přesto mnoho kompromisů při jeho specifikaci či v kvalitě dělat nemusíte. V Goodwoodu si i v případě „miniatury“ postavené v měřítku 1:8 můžete vybrat jednu ze 40 tisíc dostupných barev, a pokud vám žádná nebude dost dobrá, jednoduše si poručíte nebo namícháte svůj vlastní odstín. I tato karoserie pak dostane péči v podobě ručně leštěného laku, a navíc si lze u specialistu objednat nanesení bočních linek pomocí jemného štětečku stejně jako u standardního Cullinanu.

Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Rolls-Royce říká, že každý zmenšený model je sestaven z více než tisíc součástek a jeho (pochopitelně ruční) produkce trvá přes 450 hodin. Jen pro ilustraci, to je více než polovinu času potřebného k výrobě SUV v životní velikosti. Aby byl celkový dojem z prvotřídní jakosti ještě působivější, malý Cullinan má plně funkční dálkově ovládaná světla a osvětlený je dokonce i interiér a prahy dveří.

Jemnocit perfekcionalistu by nemusel zklamat ani zbytek kabiny. Najdete v něm vyšívané hlavové opěrky, chromované rámečky výdechů ventilace, dřevěné intarzie nebo švy na čalounění, zkrátka všechno, jak má u pravého vozu značky Rolls-Royce být.

Němci si podali Rolls-Royce. Cullinan přestavěli na pancéřovaného jezevčíka

Němci si podali Rolls-Royce. Cullinan přestavěli na pancéřovaného jezevčíka

Jak je v této společnosti zvykem, cenovkou se automobilka nepochlubila. S ohledem na exkluzivitu a náročnost výroby nicméně předpokládáme, že hodnota malého Cullinanu bude někde na úrovni podobně velkého Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse White Edition, které také najdete v přiložené galerii. Za něj si Bugatti účtovalo skoro 275 tisíc korun.

Rolls-Royce Cullinan dorazil do Česka. Máme exkluzivní foto z premiéry!

Rolls-Royce Cullinan dorazil do Česka. Máme exkluzivní foto z premiéry!

Asi se shodneme na tom, že za tyto peníze majitel kromě samotného modelu uvítá i odpovídající parkovací místo. To má podobu skoro metr dlouhé průhledné vitríny s černou základnou, která ochrání malý poklad před nenechavými pracičkami synovců a neteří, případně vnější zpětná zrcátka a letící Emily na kapotě před prachovkou bezohledné uklízečky.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 72 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků