Jedinečné Porsche 911 Turbo S uctívá slavného pilota. Pomůže dobré věci

Německá značka rovněž dokazuje, že ikonické barvy Gulf Oil fungují i na nových Porsche.

Letos uběhlo 50 let od smrti Pedra Rodrigueze, dle slov Porsche „bezpochyby nejúspěšnějšího mexického závodního pilota všech dob“. Zastoupení Porsche pro Latinskou Ameriku a Mexiko se tak rozhodla vytvořit jedinečnou edici Porsche 911 Turbo S, která oslavuje pilotův život a na první pohled jeho úspěšnou kariéru u německé značky.

Pokud vám celé jméno Rodriguez de la Vega nic neříká, stačí vědět, že mexický pilot dosáhl dvou vítězství v šampionátu Formule 1, vítězství v závodě 24h Le Mans a čtyř vítězství při 24h v Daytoně. Osm z jedenácti prvních míst si přitom dojel za volantem Porsche 917 KH, když značce pomohl k vítězství v tehdejším ekvivalentu dnešního šampionátu vytrvalostních závodů v letech 1970 a 1971. Rodriguez zahynul 11. července 1971 při závodě Interserie na německém Norisringu.

Pro Porsche byl tedy Rodriguez důležitým článkem v psaní úspěšné historie německé značky v motorsportu. Edice jedinečného Porsche 911 Turbo S „One of a Kind“ Pedro Rodriguez je tak vyvedena v ikonických barvách olejářské společnosti Gulf Oil, připomínající tehdejší placku 917 KH, ve které pilot závodil.

Siluetu 917 KH, barvy mexické vlajky a podpis závodníka najdete na B sloupcích Turba, přičemž stejný motiv je k nalezení také na osvětlených prazích vozu. Seznam osmi vyhraných závodů pro Porsche je pak vyražen pod zadním spoilerem. Interiér má nakonec čalounění po vzoru exteriéru, tedy kombinaci modré kůže, Alcantary a kontrastního oranžového prošívání. Siluety 917 KH jsou taky k nalezení vyšité na opěrkách hlavy.

Speciální Turbo zamíří do aukce na konci roku. Výtěžek půjde na různé dobročinné účely. Majitel poté dostane k vozu i sadu zavazadel, vyhotovených ve stejné kombinaci modré kůže a oranžového prošívání jako v interiéru vozu.  

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Dříve bezejmenný Fiat odhaluje interiér. Je velká škoda, že se k nám nepodívá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,