Jediné sportovní auto Fiatu je oficiálně pryč. 124 Spider zmizel z posledního trhu

Další smutná zpráva pro milovníky lehkých a finančně dostupných sportovních aut. Výroba Fiatu 124 Spider byla ukončena.

V prosinci 2019 jsme se na evropském trhu rozloučili s Fiatem 124 Spider, reinkarnací slavného roadsteru, které k životu pomohla Mazda MX-5. Italský sourozenec povedeného Japonce se totiž neprojevil jako ta nejostřejší tužka v penále.

Fiat 500e projel dílnou Mopar. Nabral si UV lampu i speciální přihrádku na make-up

Fiat 500e projel dílnou Mopar. Nabral si UV lampu i speciální přihrádku na make-up

Byl sice opravdu dobrý, a o verzi od Abarthu s přeplňovanou čtrnáctistovkou o výkonu 170 koní to platilo dvojnásob, ale zákazníky moc nezajímal, respektive ne natolik, aby jeho výroba pro Evropu pokračovala.

TEST Fiat 124 Spider: Miata po italsku je víc než jen víkendovka...

TEST Fiat 124 Spider: Miata po italsku je víc než jen víkendovka...

Stažení vozu z evropského trhu nakonec mohla mít na svědomí i finančně nákladná aktualizace motoru 1.4 Turbo MultiAir na nové evropské normy. Pohledný roadster tak odebíral už jen jediný trh - Severní Amerika. Aktuálně ale právě odtud přišla smutná zpráva, že rok 2020 byl pro Fiat 124 Spider poslední.

TEST Abarth 124 Spider: Sousedé mě nesnášeli. A bylo mi to jedno!

TEST Abarth 124 Spider: Sousedé mě nesnášeli. A bylo mi to jedno!

Jediné sportovní auto italské automobilky je tak oficiálně pryč. Na trhu bylo pouhé tři roky a jedinou šancí na jeho pořízení je nyní vyzobnout skladovku či už koukat po ojetinách. V Evropě zůstala Fiatu pětistovka, Tipo a Panda. U Abarthu už pořídíte pouze pětistovku v řadách 595 a 695.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků