Jediné Porsche Boxster shooting brake je dokončeno. Výsledek ale budí rozpaky

Projekt nizozemského Porsche Boxster s karoserií shooting brake byl dokončen. Výsledek bude samozřejmě rozporuplný.

O přestavbě Porsche Boxster na shooting brake, pod taktovkou nizozemské dílny Van Thull Development, jsme psali už loni v prosinci, když byl projekt ještě na půl cesty k dokončení. Teď už je nicméně hotovo a tvůrci nedávno zveřejnili první fotky zcela hotového a již nalakovaného vozu v sytě modrém odstínu Miami Blue.

Škoda Octavia RS kupé, shooting brake, nebo pick-up? Nové fotky ukazují vše

Škoda Octavia RS kupé, shooting brake, nebo pick-up? Nové fotky ukazují vše

Specialista na práci s kompozitními materiály vycházel ze staré generace Boxsteru 986, které tedy poskytl o chlup praktičtější karoserii, ačkoliv motor zůstává nadále uložený uprostřed. Střecha a zadní blatníky jsou úplně nové, kdežto víko kufru a boční okna pochází od Peugeotu.

Van Thull Development dal navíc Boxsteru jistý facelift, neboť přední maska teď používá díly 911 GT3 generace 997, zatímco svítilny vzadu jsou zase z 911 generace 991. Zadní nárazník se středově umístěnými koncovkami je rovněž upravenou verzí z ostrého modelu GT3.

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Dílna uvádí, že se jedná o ojedinělý projekt. Díky vytvořeným formám pro jednotlivé díly a snadnou dostupností ostatních použitých dílů je ale prý zajištěno, že kdokoliv se zájmem o netradičně pojatý Boxster může o takovou přestavbu rovněž zažádat. Cenovku si ale nizozemská firma samozřejmě nechává pro vážné zájemce.

Zakázkových přestaveb různých vozů na karoserii shooting brake jsme už pár viděli. Nedávno se třeba objevilo Ferrari 612 Scaglietti. Do ještě praktičtějšího kombíku pak byla přetvořena i Tesla Model S.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků