Jediné Audi RS1 Sportback na světě už jezdí. Takhle zní motor ze závodního TT

340 koní z malého hatchbacku. To už potřebujete opravdu velkou odvahu, abyste si za volant něčeho takového sedli.

Audi s příchodem nové generace modelu A1 Sportback oznámilo, že ostrou verzi čekat nemáme. Vrcholem nabídky se stal dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec TFSI s výkonem 200 koní, který se s paketem S line ostré verzi alespoň částečně přiblížil. Platforma MQB A0 neumožňuje pohon všech kol, takže místo oblíbeného quattra se musí spokojit s předním pohonem.

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

Na úkor toho se na hatchback od Audi podívali machři z ABT. Po prvním kousku se zvýšeným výkonem na 240 koní, který si můžete normálně koupit, přišla tahle šílenost. Kompletně přepracovaný model s motorem ze soutěžního speciálu Audi TT Cup s výkonem až 340 koní (s funkcí overboost).

Z Audi TT se stane elektrický crossover. Mohl by se jmenovat eTTron

Z Audi TT se stane elektrický crossover. Mohl by se jmenovat eTTron

Vůz vznikl pouze v jediném exempláři a slouží jako ukázka toho, jak velký potenciál úpravce ABT má. Svým počínáním totiž stvořili auto, které není nic jiného než  nesplněný sen fanoušků o novém Audi RS1. Se značkou Audi spřátelený fotograf Auditography jej vzal na projížďku a ukazuje světu, jak takové auto zní. Ostatně poslechněte si ho sami.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 148 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků