Jedenapůlkilometrový skok autem? Nemožné (video)

Odvaha, exhibicionismus, snaha se zviditelnit a určitě i dávka hlouposti je třeba k tomu, abyste se pokusili o to, co si můžete prohlédnout na našem dnešním videu. Snaha o super skok s Lincolnem se totiž vymyká jakémukoli pochopení a byla předem odsouzena k nezdaru. Záznam pochází z roku 1976, kdy chtěl Kenny Powers předvést nejdelší skok autem v historii. Měli měřit neskutečnou 1 míli (tedy přes 1,5 kilometru). To si kromě obrovského můstku vyžádalo i startovací rychlost přes 280 mil v hodině, tedy více než 450 km/h. Auto ale není letadlo... Pro ty, kteří neradi krev, můžeme dodat, že vše má šťastný konec.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků