Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

Trio moderátorů a celý štáb by neradi přišli o hlavu, a proto k natáčení na Blízkém východě raději nedošlo.

Trio moderátorů motoristické show The Grand Tour se ukončením poslední třetí řady rozhodlo dát sbohem klasickému formátu se studiem ve stanu a diváky okolo. Nadcházející řada tak bude výhradně plná cestovatelských speciálů. Jeremy Clarkson však nyní uvedl, že hledání nových a zajímavých míst pro natáčení speciálů není zas tak jednoduché. Hlavně po stránce bezpečnosti.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Natáčení jednoho z nových dílů, ve kterém měli Clarkson, Hammond a May podniknout cestu ze Saúdské Arábie do Káhiry v Egyptě tak bylo nakonec zrušeno kvůli obavám z teroristických útoků. O zákulisní info se Clarkson podělil ve svém sloupku v novinách Sunday Times, kde zmínil, že do této části světa se nepodívají z důvodu „ojedinělých a krutých teroristických útoků“.

„Mohla to být úžasná výprava. Museli bychom však překročit Sinajský poloostrov, a to kvůli ISIS znamená, že by naše šance dorazit na druhou stranu a nepřijít přitom o hlavu byla dosti malá,“ napsal Clarkson ve sloupku. „Rádi se dostáváme na místa, kam se ostatní motoristické pořady nedostanou. Díky ISIS však zase trčíme ve Slough,“ dodal vtipně.

Top Gear opět mění složení moderátorů. Přichází hned dvě nové tváře

Top Gear opět mění složení moderátorů. Přichází hned dvě nové tváře

Není tomu však poprvé, co bylo natáčení zrušeno kvůli obavám o bezpečnost moderátorů a celého štábu. Ještě za dob Top Gearu měl být nakonec vyškrtnut plán dobrodružství na Andamanských ostrovech v Bengálském zálivu mezi Indií a Thajskem. „Na jednom z těchto ostrovů je kmen, který nemá problém zabít kohokoliv, kdo tam přistane,“ popsal místo Clarkson.

Nelze ale říct, že by si štáb a moderátoři bývalého Top Gearu už dávku nebezpečných situací nezažili. Lze třeba vzpomenout na vyhrocenou situaci při natáčení Patagonského speciálu v Argentině nebo speciálu v USA při projíždění Alabamy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 79 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků