Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

Trio moderátorů a celý štáb by neradi přišli o hlavu, a proto k natáčení na Blízkém východě raději nedošlo.

Trio moderátorů motoristické show The Grand Tour se ukončením poslední třetí řady rozhodlo dát sbohem klasickému formátu se studiem ve stanu a diváky okolo. Nadcházející řada tak bude výhradně plná cestovatelských speciálů. Jeremy Clarkson však nyní uvedl, že hledání nových a zajímavých míst pro natáčení speciálů není zas tak jednoduché. Hlavně po stránce bezpečnosti.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Natáčení jednoho z nových dílů, ve kterém měli Clarkson, Hammond a May podniknout cestu ze Saúdské Arábie do Káhiry v Egyptě tak bylo nakonec zrušeno kvůli obavám z teroristických útoků. O zákulisní info se Clarkson podělil ve svém sloupku v novinách Sunday Times, kde zmínil, že do této části světa se nepodívají z důvodu „ojedinělých a krutých teroristických útoků“.

„Mohla to být úžasná výprava. Museli bychom však překročit Sinajský poloostrov, a to kvůli ISIS znamená, že by naše šance dorazit na druhou stranu a nepřijít přitom o hlavu byla dosti malá,“ napsal Clarkson ve sloupku. „Rádi se dostáváme na místa, kam se ostatní motoristické pořady nedostanou. Díky ISIS však zase trčíme ve Slough,“ dodal vtipně.

Top Gear opět mění složení moderátorů. Přichází hned dvě nové tváře

Top Gear opět mění složení moderátorů. Přichází hned dvě nové tváře

Není tomu však poprvé, co bylo natáčení zrušeno kvůli obavám o bezpečnost moderátorů a celého štábu. Ještě za dob Top Gearu měl být nakonec vyškrtnut plán dobrodružství na Andamanských ostrovech v Bengálském zálivu mezi Indií a Thajskem. „Na jednom z těchto ostrovů je kmen, který nemá problém zabít kohokoliv, kdo tam přistane,“ popsal místo Clarkson.

Nelze ale říct, že by si štáb a moderátoři bývalého Top Gearu už dávku nebezpečných situací nezažili. Lze třeba vzpomenout na vyhrocenou situaci při natáčení Patagonského speciálu v Argentině nebo speciálu v USA při projíždění Alabamy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků