Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Sličný hypersport umí jet rychlostí přes 400 km/h. McLaren si to raději třicetkrát ověřil.

Duchovní nástupce původního McLarenu F1 si připsal zajímavé prvenství. Nový, a již beznadějně vyprodaný hypersport britské automobilky, se stává nejrychlejším autem v domě. Prototyp XP2 totiž dokázal pokořit rychlost 250 mil za hodinu (403 km/h). 

Otec McLarenu F1 dal na nový supersport větrák. Oprášil 40 let starý nápad

Otec McLarenu F1 dal na nový supersport větrák. Oprášil 40 let starý nápad

Za volant si sedl testovací jezdec Kenny Brack, který podrobil Speedtail celkem třiceti jízdám na plný plyn na testovací dráze v Kennedyho vesmírném středisku v americké Floridě. Svého duchovního předchůdce Speedtail porazil o zhruba 30 km/h, McLarenu tento rekord trvalo pokořit přesně 25 let. Model F1 je ale stále nejrychlejším modelem s atmosférickým motorem.

S délkou 5137 mm je Speedtail nejdelší vůz, jaký kdy ve Wokingu vyrobili. Samozřejmě je i jedním z nejvýkonnějších - kombinovaná síla elektrického a spalovacího motoru činí celkem 1055 koní.

McLaren Speedtail oficiálně: Parametry a cena nástupce F1 berou dech

McLaren Speedtail oficiálně: Parametry a cena nástupce F1 berou dech

McLaren se chlubí i tím, že má Speedtail nejlepší poměr hmotnosti k elektrickému výkonu (5,2 kW/kg). Automobilka vyrobí pouze 106 exemplářů a všechny už mají svého majitele. K prvnímu by měl vůz dorazit v únoru příštího roku. Už teď je ale Speedtail legendou.

Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

dnes | Svět motorů | 9 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků