Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Sličný hypersport umí jet rychlostí přes 400 km/h. McLaren si to raději třicetkrát ověřil.

Duchovní nástupce původního McLarenu F1 si připsal zajímavé prvenství. Nový, a již beznadějně vyprodaný hypersport britské automobilky, se stává nejrychlejším autem v domě. Prototyp XP2 totiž dokázal pokořit rychlost 250 mil za hodinu (403 km/h). 

Otec McLarenu F1 dal na nový supersport větrák. Oprášil 40 let starý nápad

Otec McLarenu F1 dal na nový supersport větrák. Oprášil 40 let starý nápad

Za volant si sedl testovací jezdec Kenny Brack, který podrobil Speedtail celkem třiceti jízdám na plný plyn na testovací dráze v Kennedyho vesmírném středisku v americké Floridě. Svého duchovního předchůdce Speedtail porazil o zhruba 30 km/h, McLarenu tento rekord trvalo pokořit přesně 25 let. Model F1 je ale stále nejrychlejším modelem s atmosférickým motorem.

S délkou 5137 mm je Speedtail nejdelší vůz, jaký kdy ve Wokingu vyrobili. Samozřejmě je i jedním z nejvýkonnějších - kombinovaná síla elektrického a spalovacího motoru činí celkem 1055 koní.

McLaren Speedtail oficiálně: Parametry a cena nástupce F1 berou dech

McLaren Speedtail oficiálně: Parametry a cena nástupce F1 berou dech

McLaren se chlubí i tím, že má Speedtail nejlepší poměr hmotnosti k elektrickému výkonu (5,2 kW/kg). Automobilka vyrobí pouze 106 exemplářů a všechny už mají svého majitele. K prvnímu by měl vůz dorazit v únoru příštího roku. Už teď je ale Speedtail legendou.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 58 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků