Tiskový mluvčí Stellantisu nyní portálu Business Insider potvrdil, že k ukončení výroby Insignie dojde ještě v letošním roce. Uvolní tak výrobní kapacity v továrně v Rüsselsheimu nové generaci Astry a také modelu DS4. Zdroj: Opel

Tiskový mluvčí Stellantisu nyní portálu Business Insider potvrdil, že k ukončení výroby Insignie dojde ještě v letošním roce. Uvolní tak výrobní kapacity v továrně v Rüsselsheimu nové generaci Astry a také modelu DS4. | Zdroj: Opel

12
Fotogalerie

Je to oficiální: Opel Insignia letos skončí. Uvolní výrobní kapacity nové Astře a luxusnímu hatchbacku

V továrně v Rüsselsheimu letos vzniknou poslední velké sedany a kombíky. Konec jsme čekali až o dva roky později.

Model Insignia je v nabídce Opelu od roku 2008, kdy nahradil Vectru. Změna názvu měla ukázat příchod nových časů a techniky. První generaci jsme v Evropě dostali s výběrem atmosférických a přeplňovaných benzinových čtyřválců, naftovými 1.6 a 2.0 (včetně verze BiTurbo) a také ve formě sportovního OPC, které z přeplňovaného šestiválce o objemu 2,8 litru vymáčklo 239 kW (325 k).

Druhá generace přišla na trh v roce 2017 a v této době představuje poslední vozidlo na původní platformě od General Motors – konkrétně Epsilon II. Po zařazení Opelu pod koncern Stellantis vznikají nové vozy značky již na jeho platformách, které umožňují elektrifikaci i nasazení modernějších asistenčních systémů. Tiskový mluvčí Stellantisu nyní portálu Business Insider potvrdil, že k ukončení výroby Insignie dojde ještě v letošním roce. Uvolní tak výrobní kapacity v továrně v Rüsselsheimu nové generaci Astry a také modelu DS 4.

Automobilka před nějakou dobou hlásila, že elektrické varianty jejích modelů budou nabízeny v každé modelové řadě od roku 2024, který byl také původně považován za termín konce Insignie.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Doporučujeme

Články odjinud