Je to oficiální: Nejrychlejší ženou světa je Jessi Combs. Rekord ji ale stál život

Jessi byla profesionální závodnicí, televizní hvězdou a mechaničkou. Teď je to i nejrychlejší žena na světě.

27. srpna minulého roku zahynula při pokusu o překonání světového rekordu Jessi Combs - televizní hvězda, automobilová závodnice, mechanička a nejrychlejší žena na čtyřech kolech. Jessie se minulý srpen pokusila stát se nejrychlejší ženou na světě ve stroji North American Eagle Supersonic Speed Challenger, což byla přestrojená přepadová stíhačka F-104, která dosahovala výkonu 52.000 koní.

Tato jednokolka může zvládnout až 112 km/h. Tvůrci chtějí překonat světový rekord

Tato jednokolka může zvládnout až 112 km/h. Tvůrci chtějí překonat světový rekord

Během první jízdy jela rychlostí 515.346 mph (830,7 km/h). Pro zapsání do knihy rekordů je ovšem nutné uskutečnit jízdu i v druhém směru, načež se nejvyšší dosažené rychlosti zprůměrují. Během druhé jízdy dosáhla Jessie rychlosti 531,889 mph (851 km/h), bohužel ale následně havarovala.

Podle vyšetřování nejspíš najela pravým kolem na neurčitý objekt na dráze, který stroj rozhodil. Krátce po nehodě se začalo mluvit o tom, že Jessie dostane zápis do Guinessovy knihy rekordů in memoriam, protože předchozí rekord od Kitty O´Neilové (820 km/h) oficiálně pokořila. 

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Sever Motor Authority nyní informuje, že rekord je již oficiálně zapsaný. Nejrychlejší ženou na světě je tedy Jessi Combs, americká holka jako řemen s blonďatými vlasy a ostře řezaným obličejem, kterou si budeme navždy pamatovat pro její lásku k silným strojům. Nejrychlejší anděl by oslavil příští měsíc čtyřicítku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 3 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků