Je to oficiální! Lewis Hamilton dnes bude slavit zlehka. Zítra si totiž jde pro titul sira

Sedminásobný mistr světa získá rytířský titul. Stane se tak čtvrtým jezdcem F1 v historii s titulem sira.

Britský automobilový závodník a sedminásobný mistr světa Formule 1 Lewis Hamilton při zítřejší slavnostní ceremonii získá oficiálně rytířský titul sira za své úspěchy v motorsportu. Stane se tak čtvrtým jezdcem v této soutěži, který se bude pyšnit tímto titulem. Zároveň bude ale i prvním jezdcem, který titul získá ještě za aktivní kariéry.

Volant poslední formule 1 od Ferrari může být váš. Model 1:1 stojí přes sto tisíc korun

Volant poslední formule 1 od Ferrari může být váš. Model 1:1 stojí přes sto tisíc korun

Jack Brabham (1978), Jackie Stewart (2001) a Stirling Moss (2000) získali titul až po ukončení své jezdecké činnosti. Mezi další automobilové závodníky s tímto titulem patří třeba Henry Segrave (1929) a Malcolm Campbell (1931), oba ovšem závodili pouze s délkou trati a časem, protože překonávali rychlostní rekordy. Třeba Segrave byl prvním člověkem, který cestoval rychlostí 320 km/h (200 mil/h) v pozemním vozidle.

Pětatřicetiletý Lewis Hamilton není nejmladším sportovcem s tímto titulem, tím je tenista Andy Murray, který byl titulován v 29 letech. Náklonnost k titulování Hamiltona dříve projevili i britský premiér Boris Johnson a Jackie Stewart. První titul mistra světa získal Hamilton v roce 2012, letos již sedmým titulem dorovnal Michaela Schumachera.

Malé modely a karton. Fotograf si realistické snímky ze závodů F1 vytvořil v pokoji

Malé modely a karton. Fotograf si realistické snímky ze závodů F1 vytvořil v pokoji

Slavného německého závodníka letos dokonce překonal počtem vítězství. Na svém kontě jich má už 95, zatímco Schumacher 91. I přes své úspěchy je Lewis Hamilton jediným jezdcem, který ještě nemá na příští rok podepsanou smlouvu. 

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků