Potvrzeno! Audi TT se spalovacím motorem končí. Nastoupí elektřina

Spekulace se bohužel potvrdily. Budete vítat elektromobil s otevřenou náručí? Nebo jste zastánci klasického pohonu.

Nějakou dobu se o tom spekulovalo, ale nevěnovali jsme tomu moc velkou pozornost. Na výroční poradě společnosti Audi ale předseda představenstva Audi Bram Schot oznámil, že sportovní model Audi TT se bude muset s výrobní linkou rozloučit. Místo něj nastoupí obdobný elektromobil.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Jde teprve o oficiální oznámení, takže moc informací o nadcházejícím voze zatím nevíme. Podle Schota bude ale nový vůz stejně cenově nasazen jako současné TT. Je taky více než pravděpodobné, že nový vůz bude stát na platformě MEB, stejně jako elektrický „Golf“, čili VW ID.3. Na základech Golfu nicméně TT v 90. letech začalo.

Zatímco o osudu Audi TT je již rozhodnuto, další sportovní vůz značky na finální rozsudek ještě čeká. Samozřejmě je řeč o Audi R8, o kterém se zatím vedou jen diskuze. Podle Schota si ale Audi R8 potřebuje spalovací motor zachovat. Budoucnost ingolstadtského supersportu je tak zatím růžová.

Už i Audi Q5 může být do zásuvky. Nový hybrid má 367 koní a spotřebu 2,1 l/100 km

Už i Audi Q5 může být do zásuvky. Nový hybrid má 367 koní a spotřebu 2,1 l/100 km

Podle nás bude Audi R8 se spalovacím motorem do té doby, než se spalovacího motoru vzdá i Lamborghini Huracán, které je supersportu Audi už několik let dárcem orgánů. Pár let to tak ještě určitě trvat bude, protože Lamborghini se klasické koncepce pohonu vzdát nechce.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků