Potvrzeno! Audi TT se spalovacím motorem končí. Nastoupí elektřina

Spekulace se bohužel potvrdily. Budete vítat elektromobil s otevřenou náručí? Nebo jste zastánci klasického pohonu.

Nějakou dobu se o tom spekulovalo, ale nevěnovali jsme tomu moc velkou pozornost. Na výroční poradě společnosti Audi ale předseda představenstva Audi Bram Schot oznámil, že sportovní model Audi TT se bude muset s výrobní linkou rozloučit. Místo něj nastoupí obdobný elektromobil.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Jde teprve o oficiální oznámení, takže moc informací o nadcházejícím voze zatím nevíme. Podle Schota bude ale nový vůz stejně cenově nasazen jako současné TT. Je taky více než pravděpodobné, že nový vůz bude stát na platformě MEB, stejně jako elektrický „Golf“, čili VW ID.3. Na základech Golfu nicméně TT v 90. letech začalo.

Zatímco o osudu Audi TT je již rozhodnuto, další sportovní vůz značky na finální rozsudek ještě čeká. Samozřejmě je řeč o Audi R8, o kterém se zatím vedou jen diskuze. Podle Schota si ale Audi R8 potřebuje spalovací motor zachovat. Budoucnost ingolstadtského supersportu je tak zatím růžová.

Už i Audi Q5 může být do zásuvky. Nový hybrid má 367 koní a spotřebu 2,1 l/100 km

Už i Audi Q5 může být do zásuvky. Nový hybrid má 367 koní a spotřebu 2,1 l/100 km

Podle nás bude Audi R8 se spalovacím motorem do té doby, než se spalovacího motoru vzdá i Lamborghini Huracán, které je supersportu Audi už několik let dárcem orgánů. Pár let to tak ještě určitě trvat bude, protože Lamborghini se klasické koncepce pohonu vzdát nechce.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků