Je Maybach skutečně „na konci cesty“?

Fakt, že značka ultra-luxusních vozidel Maybach se potýká s velkými problémy, už dlouho není žádným tajemstvím. O jejím zániku se pár měsících dozadu hovořilo už několikrát, avšak všechno se zakládalo na pouhých spekulacích.

Výkonný ředitel společnosti Daimler Dieter Zetsche se v rozhovoru pro magazín TheCarConnection rozhodl uvést věci na pravou míru. Je pravdou, že značka Maybach v roce 2007 prodala jen 146 vozidel, což ani zdaleka nepředstavuje naplnění plánů. Společnost si také uvědomuje, že za svými konkurenty Rolls-Roycem a Bentley mírně zaostává a své vozy nabízí za nepřiměřeně vysoké ceny.
 
Poslední model, který vzbudil v poslední době zájem, byl „otevřený“ Maybach 62 Landaulet s ideou navazující na 20.-30. léta 20. století. Je třeba si ale uvědomit, že navzdory pozitivním ohlasům není možné, aby tento model zachránil celou značku. Zetsche však poukázal i na několik pozitivních faktů a vyzdvihl především to, že náklady na vývoj a výrobu modelů 57 a 62 nejsou vskutku příliš vysoké. Oba vozy totiž sdílejí většinu prvků s Mercedesem S, což však na druhé straně může být i kamenem úrazu.
 
Na otázku, zda koncern chystá nový model nesoucí na kapotě znak „třech M“, odpověděl ředitel víceméně neurčitě. Zatím není totiž naplánováno nic, ale zároveň nevylučuje, že do dvou let přijdou s novým návrhem vlajkové lodi. Můžeme tedy očekávat, že značka Maybach bude ještě nějaký časstagnovat kdesi na okraji segmentu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků