Je Maybach skutečně „na konci cesty“?

Fakt, že značka ultra-luxusních vozidel Maybach se potýká s velkými problémy, už dlouho není žádným tajemstvím. O jejím zániku se pár měsících dozadu hovořilo už několikrát, avšak všechno se zakládalo na pouhých spekulacích.

Výkonný ředitel společnosti Daimler Dieter Zetsche se v rozhovoru pro magazín TheCarConnection rozhodl uvést věci na pravou míru. Je pravdou, že značka Maybach v roce 2007 prodala jen 146 vozidel, což ani zdaleka nepředstavuje naplnění plánů. Společnost si také uvědomuje, že za svými konkurenty Rolls-Roycem a Bentley mírně zaostává a své vozy nabízí za nepřiměřeně vysoké ceny.
 
Poslední model, který vzbudil v poslední době zájem, byl „otevřený“ Maybach 62 Landaulet s ideou navazující na 20.-30. léta 20. století. Je třeba si ale uvědomit, že navzdory pozitivním ohlasům není možné, aby tento model zachránil celou značku. Zetsche však poukázal i na několik pozitivních faktů a vyzdvihl především to, že náklady na vývoj a výrobu modelů 57 a 62 nejsou vskutku příliš vysoké. Oba vozy totiž sdílejí většinu prvků s Mercedesem S, což však na druhé straně může být i kamenem úrazu.
 
Na otázku, zda koncern chystá nový model nesoucí na kapotě znak „třech M“, odpověděl ředitel víceméně neurčitě. Zatím není totiž naplánováno nic, ale zároveň nevylučuje, že do dvou let přijdou s novým návrhem vlajkové lodi. Můžeme tedy očekávat, že značka Maybach bude ještě nějaký časstagnovat kdesi na okraji segmentu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků