Je Maybach skutečně „na konci cesty“?

Fakt, že značka ultra-luxusních vozidel Maybach se potýká s velkými problémy, už dlouho není žádným tajemstvím. O jejím zániku se pár měsících dozadu hovořilo už několikrát, avšak všechno se zakládalo na pouhých spekulacích.

Výkonný ředitel společnosti Daimler Dieter Zetsche se v rozhovoru pro magazín TheCarConnection rozhodl uvést věci na pravou míru. Je pravdou, že značka Maybach v roce 2007 prodala jen 146 vozidel, což ani zdaleka nepředstavuje naplnění plánů. Společnost si také uvědomuje, že za svými konkurenty Rolls-Roycem a Bentley mírně zaostává a své vozy nabízí za nepřiměřeně vysoké ceny.
 
Poslední model, který vzbudil v poslední době zájem, byl „otevřený“ Maybach 62 Landaulet s ideou navazující na 20.-30. léta 20. století. Je třeba si ale uvědomit, že navzdory pozitivním ohlasům není možné, aby tento model zachránil celou značku. Zetsche však poukázal i na několik pozitivních faktů a vyzdvihl především to, že náklady na vývoj a výrobu modelů 57 a 62 nejsou vskutku příliš vysoké. Oba vozy totiž sdílejí většinu prvků s Mercedesem S, což však na druhé straně může být i kamenem úrazu.
 
Na otázku, zda koncern chystá nový model nesoucí na kapotě znak „třech M“, odpověděl ředitel víceméně neurčitě. Zatím není totiž naplánováno nic, ale zároveň nevylučuje, že do dvou let přijdou s novým návrhem vlajkové lodi. Můžeme tedy očekávat, že značka Maybach bude ještě nějaký časstagnovat kdesi na okraji segmentu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků