Je libo oranžádu? U Mansory připravili ještě divočejší Ferrari 812 GTS Stallone

Vypadá trochu jako ikonická Toyota Supra z Rychle a Zběsile, ale jde o bleskurychlé vyladěné Ferrari od mistrů kontroverzního vkusu.

Nejde sice o úplnou novinku – úpravce Mansory představil svou vizi rychlého italského roadsteru už začátkem minulého roku, ale nyní připravil verzi, která není pro stydlivky. Bavorská dílna ověsila Ferrari 812 hromadou karbonu: máme zde přední lízátko, prahy, zadní nárazník s difuzorem i obří přítlačné křídlo. Uhlíková vlákna kontrastují s výrazným oranžovým lakem, s nímž je barevně sladěn také interiér.

Uvnitř proto najdeme hromady klasické i perforované oranžové kůže, doplněné bílými proužky, a karbonovými prvky. Mimochodem, na snímcích si můžete všimnout, že auto bylo původně šedivé. Jestliže jsou exteriér a interiér dost divoké, úpravy motoru se drží celkem zpátky – když vlastně vycházíte z 588 kW (800 k), stačí jemná masáž. Stallone tak posílilo na 611 kW (831 k), na 100 km/h zrychlí za 2,8 sekundy a upaluje až 345 km/h. A pro zajímavost, průměrná spotřeba vyladěného speciálu je hezkých 17,3 l/100 km.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (1) Další článek: Toyota budí největší zájem lidí na internetu. Češi dávají přednost jejímu dlouholetému rivalovi

Témata článku: , , , , , , , , ,