Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Taky nové BMW X5 si teď mohou zákazníci vyzdobit řadou sportovních dílů z nabídky M Performance Parts. SUV díky nim vypadá ještě nabroušeněji.

Pro zákazníky, kteří oceňují především sportovnější vzhled a čekání na vrcholně ostrou verzi X5 M nemají v plánu podstupovat, je nyní nabídka příslušenství SUV X5 rozšířena o díly M Performance Parts. Především stylingová vylepšení dále přiostřují vzhled vozu, dostupné jsou však i součástky zdokonalující jeho chování na silnici.

Exteriér X5 lze například ozdobit několika karbonovými díly, ať už jde o obložení nasávacích otvorů či malinká „křidélka“ předního (a zadního) nárazníku, výraznější difuzor vzadu nebo kryty zpětných zrcátek. Mimo to nechybí i černé polepy prahů sahající od předních blatníků až k zadním a samozřejmě nesoucí nápis M Performance.

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

V nabídce se objevují i speciální, matně černá 20palcová kola z lehké slitiny, která lze obout do terénních celoročních pneumatik. Možností jsou ale rovněž volitelná 22palcová kola, jejichž předností má být hmotnost nižší o přibližně 4 kg. Lehčí jsou taktéž 4pístkové sportovní brzdiče a vrtané kotouče s větším průměrem.

Interiér lze vybavit sportovním volantem s červenou středovou značkou, potaženým Alacantarou a doplněným o karbonové části. Dále je možné přikoupit koberečky s logy a trikolorou M Performance nebo pedály z nerezové oceli.

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

Balíček dílů M Performance dokonce nabízí pro X5 takzvaný analyzátor jízdy. Ten se připojí ke konektoru OBD a spojí se s aplikací v chytrém telefonu. Řidiči pak zobrazuje veškeré důležité jízdní údaje a nabízí rozsáhlé možnosti zaznamenání a analýzy. Umožňuje tak nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, zaznamenávat jízdní data a sledovat trasu na základě GPS údajů o poloze.

Mezi další příslušenství nakonec patří i dveřní projektory promítající na zem logo BMW M, pouzdro na klíč s karbonovým vykládáním a polstrováním Alcantarou či navíc i tašky na pneumatiky M Performance „z vysoce kvalitního pružného plastu“ pro ochranu při skladování a přepravě.

Díly M Performance Parts budou pro BMW X5 dostupné od března 2019.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků