Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Taky nové BMW X5 si teď mohou zákazníci vyzdobit řadou sportovních dílů z nabídky M Performance Parts. SUV díky nim vypadá ještě nabroušeněji.

Pro zákazníky, kteří oceňují především sportovnější vzhled a čekání na vrcholně ostrou verzi X5 M nemají v plánu podstupovat, je nyní nabídka příslušenství SUV X5 rozšířena o díly M Performance Parts. Především stylingová vylepšení dále přiostřují vzhled vozu, dostupné jsou však i součástky zdokonalující jeho chování na silnici.

Exteriér X5 lze například ozdobit několika karbonovými díly, ať už jde o obložení nasávacích otvorů či malinká „křidélka“ předního (a zadního) nárazníku, výraznější difuzor vzadu nebo kryty zpětných zrcátek. Mimo to nechybí i černé polepy prahů sahající od předních blatníků až k zadním a samozřejmě nesoucí nápis M Performance.

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

V nabídce se objevují i speciální, matně černá 20palcová kola z lehké slitiny, která lze obout do terénních celoročních pneumatik. Možností jsou ale rovněž volitelná 22palcová kola, jejichž předností má být hmotnost nižší o přibližně 4 kg. Lehčí jsou taktéž 4pístkové sportovní brzdiče a vrtané kotouče s větším průměrem.

Interiér lze vybavit sportovním volantem s červenou středovou značkou, potaženým Alacantarou a doplněným o karbonové části. Dále je možné přikoupit koberečky s logy a trikolorou M Performance nebo pedály z nerezové oceli.

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

Balíček dílů M Performance dokonce nabízí pro X5 takzvaný analyzátor jízdy. Ten se připojí ke konektoru OBD a spojí se s aplikací v chytrém telefonu. Řidiči pak zobrazuje veškeré důležité jízdní údaje a nabízí rozsáhlé možnosti zaznamenání a analýzy. Umožňuje tak nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, zaznamenávat jízdní data a sledovat trasu na základě GPS údajů o poloze.

Mezi další příslušenství nakonec patří i dveřní projektory promítající na zem logo BMW M, pouzdro na klíč s karbonovým vykládáním a polstrováním Alcantarou či navíc i tašky na pneumatiky M Performance „z vysoce kvalitního pružného plastu“ pro ochranu při skladování a přepravě.

Díly M Performance Parts budou pro BMW X5 dostupné od března 2019.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků