Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Taky nové BMW X5 si teď mohou zákazníci vyzdobit řadou sportovních dílů z nabídky M Performance Parts. SUV díky nim vypadá ještě nabroušeněji.

Pro zákazníky, kteří oceňují především sportovnější vzhled a čekání na vrcholně ostrou verzi X5 M nemají v plánu podstupovat, je nyní nabídka příslušenství SUV X5 rozšířena o díly M Performance Parts. Především stylingová vylepšení dále přiostřují vzhled vozu, dostupné jsou však i součástky zdokonalující jeho chování na silnici.

Exteriér X5 lze například ozdobit několika karbonovými díly, ať už jde o obložení nasávacích otvorů či malinká „křidélka“ předního (a zadního) nárazníku, výraznější difuzor vzadu nebo kryty zpětných zrcátek. Mimo to nechybí i černé polepy prahů sahající od předních blatníků až k zadním a samozřejmě nesoucí nápis M Performance.

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

V nabídce se objevují i speciální, matně černá 20palcová kola z lehké slitiny, která lze obout do terénních celoročních pneumatik. Možností jsou ale rovněž volitelná 22palcová kola, jejichž předností má být hmotnost nižší o přibližně 4 kg. Lehčí jsou taktéž 4pístkové sportovní brzdiče a vrtané kotouče s větším průměrem.

Interiér lze vybavit sportovním volantem s červenou středovou značkou, potaženým Alacantarou a doplněným o karbonové části. Dále je možné přikoupit koberečky s logy a trikolorou M Performance nebo pedály z nerezové oceli.

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

Balíček dílů M Performance dokonce nabízí pro X5 takzvaný analyzátor jízdy. Ten se připojí ke konektoru OBD a spojí se s aplikací v chytrém telefonu. Řidiči pak zobrazuje veškeré důležité jízdní údaje a nabízí rozsáhlé možnosti zaznamenání a analýzy. Umožňuje tak nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, zaznamenávat jízdní data a sledovat trasu na základě GPS údajů o poloze.

Mezi další příslušenství nakonec patří i dveřní projektory promítající na zem logo BMW M, pouzdro na klíč s karbonovým vykládáním a polstrováním Alcantarou či navíc i tašky na pneumatiky M Performance „z vysoce kvalitního pružného plastu“ pro ochranu při skladování a přepravě.

Díly M Performance Parts budou pro BMW X5 dostupné od března 2019.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků