Je libo karbon pro vaše SUV? Divize M Performance už vyladila nové BMW X5

Taky nové BMW X5 si teď mohou zákazníci vyzdobit řadou sportovních dílů z nabídky M Performance Parts. SUV díky nim vypadá ještě nabroušeněji.

Pro zákazníky, kteří oceňují především sportovnější vzhled a čekání na vrcholně ostrou verzi X5 M nemají v plánu podstupovat, je nyní nabídka příslušenství SUV X5 rozšířena o díly M Performance Parts. Především stylingová vylepšení dále přiostřují vzhled vozu, dostupné jsou však i součástky zdokonalující jeho chování na silnici.

Exteriér X5 lze například ozdobit několika karbonovými díly, ať už jde o obložení nasávacích otvorů či malinká „křidélka“ předního (a zadního) nárazníku, výraznější difuzor vzadu nebo kryty zpětných zrcátek. Mimo to nechybí i černé polepy prahů sahající od předních blatníků až k zadním a samozřejmě nesoucí nápis M Performance.

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

Nové BMW X5 G05 oficiálně: Rozlučte se s osmiválcem, v Evropě nebude!

V nabídce se objevují i speciální, matně černá 20palcová kola z lehké slitiny, která lze obout do terénních celoročních pneumatik. Možností jsou ale rovněž volitelná 22palcová kola, jejichž předností má být hmotnost nižší o přibližně 4 kg. Lehčí jsou taktéž 4pístkové sportovní brzdiče a vrtané kotouče s větším průměrem.

Interiér lze vybavit sportovním volantem s červenou středovou značkou, potaženým Alacantarou a doplněným o karbonové části. Dále je možné přikoupit koberečky s logy a trikolorou M Performance nebo pedály z nerezové oceli.

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

BMW Z4 má první ceny. Takto vypadá základ za milion korun

Balíček dílů M Performance dokonce nabízí pro X5 takzvaný analyzátor jízdy. Ten se připojí ke konektoru OBD a spojí se s aplikací v chytrém telefonu. Řidiči pak zobrazuje veškeré důležité jízdní údaje a nabízí rozsáhlé možnosti zaznamenání a analýzy. Umožňuje tak nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, zaznamenávat jízdní data a sledovat trasu na základě GPS údajů o poloze.

Mezi další příslušenství nakonec patří i dveřní projektory promítající na zem logo BMW M, pouzdro na klíč s karbonovým vykládáním a polstrováním Alcantarou či navíc i tašky na pneumatiky M Performance „z vysoce kvalitního pružného plastu“ pro ochranu při skladování a přepravě.

Díly M Performance Parts budou pro BMW X5 dostupné od března 2019.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků