Karoserie s tvary vzácného kabria je ve skutečnosti laminátová replika z modelu JPR Wildcat. Zdroj: eBay

Karoserie s tvary vzácného kabria je ve skutečnosti laminátová replika z modelu JPR Wildcat. Zdroj: eBay

Vypadá opravdu zachovale, najdeme na ní hezké chromované doplňky a kliky, na víku kufru nosič zavazadel, žádné velké známky opotřebení. Zdroj: eBay
Od prahů směrem dolů to začíná být zajímavé. Podvozek s nemalou světlostí pochází z Range Roveru z roku 1984, stejně jako tříapůllitrový osmiválec Rover pod kapotou... Zdroj: eBay
... pětistupňová manuální převodovka, systém 4x4 a také přístrojový štít. Zdroj: eBay
Dokonce i skládací látková střecha má být funkční. Zdroj: eBay
12
Fotogalerie

Je libo Jaguar E-Type na podvozku Range Roveru? Může být váš za cenu průměrné Fabie!

Spojení značek Jaguar a Land Rover může mít i poněkud bizarní podobu. Někomu přišlo jako dobrý nápad udělat z krásného kabrioletu monster truck.

Svatokrádež? Mohl někdo skutečně vykuchat vzácný Jaguar E-Type a postavit ho na podvozek terénního Range? Kdepak, karoserie s tvary vzácného kabria je ve skutečnosti laminátová replika z modelu JPR Wildcat. Vypadá opravdu zachovale, najdeme na ní hezké chromované doplňky a kliky, na víku kufru nosič zavazadel, žádné velké známky opotřebení. Dokonce i skládací látková střecha má být funkční.

Od prahů směrem dolů to začíná být zajímavé. Podvozek s nemalou světlostí pochází z Range Roveru z roku 1984, stejně jako tříapůllitrový osmiválec Rover pod kapotou, pětistupňová manuální převodovka, systém 4x4 a také přístrojový štít. Litá kola si tento terénní speciál vypůjčil z Defenderu, pro snazší nastupování je osazen pořádnými kovovými prahy.

Vozidlo je schváleno k silničnímu provozu ve Spojeném Království a má najeto lehce přes 200.000 kilometrů. Na prodej je skrze server eBay za 19.750 liber, což je zhruba 530 tisíc korun.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Doporučujeme

Články odjinud