Je libo hodinky Aston Martin za cenu nejlepší Fabie? Limitovaná edice odkazuje na historii britské značky

Nádherné kousky od Girard-Perregaux s názvem Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition chtějí být budoucí klasikou.

Ultramoderní materiály, inspirace modelem Girard-Perregaux z roku 1975, spojení s luxusním britským výrobcem sportovních aut – to zní jako slušný recept na úspěch. A když je navíc tato edice nabízena v omezeném počtu exemplářů, má potenciál ihned nalákat řadu zákazníků. Hodinky Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition vzniknou s dvěma velikostmi pouzdra, 42mm bude k mání ve 388 kusech a 38mm v 188 kusech.

Z hlediska designu se inspirují křížovým šrafováním, které jsme našli na původním logu Aston Martinu z let 1921 až 1926. Nyní jej potkáváme i v čalounění některých aktuálních vozů značky, u hodinek pak na ciferníku. Dalším zdrojem inspirace je lehká konstrukce, proto byly použity skeletované hodinové a minutové ručičky typu baton. Barva pak jasně odkazuje na britskou závodní zelenou, v tomto případě přímo odstín používaný u Aston Martin. Cena verze s menším pouzdrem činí v přepočtu 565 tisíc korun, větší je k mání za zhruba 580 tisíc korun.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Diskuze (2) Další článek: Volkswagen loňský rok ustál. Letos se můžeme těšit na záplavu novinek i s konvenčním pohonem

Témata článku: , , , , , , , , ,