JE Design Touareg, zhmotnělý tunerský ráj

Známý tuner JE Design se specializuje na změny stylingu všech možných vozů. Rád doplňuje původní vzhled o nové díly, které mění vozy k nepoznání. To se ostatně stalo osudným i německému Touaregu, který dostal úpravy ve stylu amerických bouráků.

Na krásně bíle lakovaný Touareg byly přimontovány nové díly. Kompletně přepracovaná přední maska, zadní partie, boční prahové nástavce, nové zadní lampy, koncovky výfuku, fólie na okna a hlavně velká kola. Ty mají sice dle amerických měřítek podprůměrných 22 palců, ale pro Evropana je to určitě dostačující. Třešničkou na dortu je neonové podsvícení podvozku.

Součástí setu je i vymazlení pohonných jednotek. Téměř pro všechny naftové motory nabízí JE Design šváby s novou inteligencí, kteří se postarají o navýšení výkonu, zlepšení dynamiky a zvýšení maximálky.

Pro základní nafťák 2,5 TDI je připraveno navýšení na skvělých 152 kW (206 k) a točivý moment se vyšplhá až na 460 Nm. Větší šestiválec 3,0 TDI již standardně disponuje polozávodním výkonem 165 kW (225 k) a točivým momentem 500 Nm, takže jej nebylo třeba upravovat a konečně vrcholný 5,0 V10 TDI dosahuje po úpravě výkonu 259 kW (352 k) a točivého momentu 855 Nm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
JE Design Touareg: řekněte WOW
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků