JE Design Touareg, zhmotnělý tunerský ráj

Známý tuner JE Design se specializuje na změny stylingu všech možných vozů. Rád doplňuje původní vzhled o nové díly, které mění vozy k nepoznání. To se ostatně stalo osudným i německému Touaregu, který dostal úpravy ve stylu amerických bouráků.

Na krásně bíle lakovaný Touareg byly přimontovány nové díly. Kompletně přepracovaná přední maska, zadní partie, boční prahové nástavce, nové zadní lampy, koncovky výfuku, fólie na okna a hlavně velká kola. Ty mají sice dle amerických měřítek podprůměrných 22 palců, ale pro Evropana je to určitě dostačující. Třešničkou na dortu je neonové podsvícení podvozku.

Součástí setu je i vymazlení pohonných jednotek. Téměř pro všechny naftové motory nabízí JE Design šváby s novou inteligencí, kteří se postarají o navýšení výkonu, zlepšení dynamiky a zvýšení maximálky.

Pro základní nafťák 2,5 TDI je připraveno navýšení na skvělých 152 kW (206 k) a točivý moment se vyšplhá až na 460 Nm. Větší šestiválec 3,0 TDI již standardně disponuje polozávodním výkonem 165 kW (225 k) a točivým momentem 500 Nm, takže jej nebylo třeba upravovat a konečně vrcholný 5,0 V10 TDI dosahuje po úpravě výkonu 259 kW (352 k) a točivého momentu 855 Nm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
JE Design Touareg: řekněte WOW
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků