JE Design Touareg, zhmotnělý tunerský ráj

Známý tuner JE Design se specializuje na změny stylingu všech možných vozů. Rád doplňuje původní vzhled o nové díly, které mění vozy k nepoznání. To se ostatně stalo osudným i německému Touaregu, který dostal úpravy ve stylu amerických bouráků.

Na krásně bíle lakovaný Touareg byly přimontovány nové díly. Kompletně přepracovaná přední maska, zadní partie, boční prahové nástavce, nové zadní lampy, koncovky výfuku, fólie na okna a hlavně velká kola. Ty mají sice dle amerických měřítek podprůměrných 22 palců, ale pro Evropana je to určitě dostačující. Třešničkou na dortu je neonové podsvícení podvozku.

Součástí setu je i vymazlení pohonných jednotek. Téměř pro všechny naftové motory nabízí JE Design šváby s novou inteligencí, kteří se postarají o navýšení výkonu, zlepšení dynamiky a zvýšení maximálky.

Pro základní nafťák 2,5 TDI je připraveno navýšení na skvělých 152 kW (206 k) a točivý moment se vyšplhá až na 460 Nm. Větší šestiválec 3,0 TDI již standardně disponuje polozávodním výkonem 165 kW (225 k) a točivým momentem 500 Nm, takže jej nebylo třeba upravovat a konečně vrcholný 5,0 V10 TDI dosahuje po úpravě výkonu 259 kW (352 k) a točivého momentu 855 Nm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
JE Design Touareg: řekněte WOW
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků