Jawa King: Ydea 500 po faceliftu (vozítko pro mládež)

Na oficiálním webu Jawa auto se objevily informace o novém, či spíše upraveném modelu Ydea 500 s názvem Jawa King. Účel tohoto pochybného šlechtice je jediný a evidentní - zvrátit množství nepříznivých kritik vůči Ydee, které se zaměřovaly především na spartánskou výbavu základního modelu, který stál (a stojí) nemalých 300 tisíc korun.

Tip: Přečtěte si dřívější článek Jawa začala prodávat vlastní auta.

Situace se však nepatrně zlepšila, protože při zachování ceny se dodává i adekvátní výbava. Není to sice žádný zázrak, ale na druhou stranu už to uvnitř nevypadá jako v armádním tanku (nemuvím o pořádku). Do základu přibyl například dálkově ovládaný centrál, okna v elektrice (je to třídvéřový vůz) či  přední mlhovky. Vyšší verze (za blíže neurčenou cenu) už má i parkovací senzory a rádio s CD. Znatelně se pozměnila i celková vizáž auta, takže současný model vypadá poněkud lépe, než smrtelně vzhlížející Ydea 500.

Jinak vše zůstalo po staru, počínaje vznětovým motůrkem o objemu kolem půl litru s výkonem cca 4 kW, který se na přední kola dostává skrze variátor, možností řídit jej od patnácti let konče. Jawa King se snaží být konkurenceschopnější, což teď určitě je, nicméně na domácí poměry je cena tří set tisíc korun poněkud vysoká i přes všechnu výbavu. Možná zajímavější a levnější alternativou jsou třeba tříkolky Piaggio, ale to už není žádná novinka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků