Jawa King: Ydea 500 po faceliftu (vozítko pro mládež)

Na oficiálním webu Jawa auto se objevily informace o novém, či spíše upraveném modelu Ydea 500 s názvem Jawa King. Účel tohoto pochybného šlechtice je jediný a evidentní - zvrátit množství nepříznivých kritik vůči Ydee, které se zaměřovaly především na spartánskou výbavu základního modelu, který stál (a stojí) nemalých 300 tisíc korun.

Tip: Přečtěte si dřívější článek Jawa začala prodávat vlastní auta.

Situace se však nepatrně zlepšila, protože při zachování ceny se dodává i adekvátní výbava. Není to sice žádný zázrak, ale na druhou stranu už to uvnitř nevypadá jako v armádním tanku (nemuvím o pořádku). Do základu přibyl například dálkově ovládaný centrál, okna v elektrice (je to třídvéřový vůz) či  přední mlhovky. Vyšší verze (za blíže neurčenou cenu) už má i parkovací senzory a rádio s CD. Znatelně se pozměnila i celková vizáž auta, takže současný model vypadá poněkud lépe, než smrtelně vzhlížející Ydea 500.

Jinak vše zůstalo po staru, počínaje vznětovým motůrkem o objemu kolem půl litru s výkonem cca 4 kW, který se na přední kola dostává skrze variátor, možností řídit jej od patnácti let konče. Jawa King se snaží být konkurenceschopnější, což teď určitě je, nicméně na domácí poměry je cena tří set tisíc korun poněkud vysoká i přes všechnu výbavu. Možná zajímavější a levnější alternativou jsou třeba tříkolky Piaggio, ale to už není žádná novinka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků