Jawa 555 alias Fichtl se dočká nové výroby

Nejeden motoristický fanda urazil své první motorizované kilometry na kultovní Jawě. Malé motocykly a mopedy byly hlavně před rokem 1989 velmi oblíbené a prim mezi nimi hrál model 555, který byl zván Fichtl, případně Pařez.

Pokud se vše podaří, pak vyroste v Krnově závod, který bude vyrábět právě tento model. Stejný design doplní modernější technologie.

Výrobu by měla spustit čínská společnost TMEC, která již v této době produkuje tyto mopedy ve spolupráci se společnosti Jawa z Týnce a se společnosti Motoscoot. Produkce v této chvíli probíhá mimo území naší republiky a právě velká oblíbenost by mohla zaručit dobré prodeje na našem a slovenském trhu.

Motocykl stojí v současnosti 28 000 Kč a patří tedy mezi nejlevnější mopedy na našem trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Jawa 555
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků