Jawa 555 alias Fichtl se dočká nové výroby

Nejeden motoristický fanda urazil své první motorizované kilometry na kultovní Jawě. Malé motocykly a mopedy byly hlavně před rokem 1989 velmi oblíbené a prim mezi nimi hrál model 555, který byl zván Fichtl, případně Pařez.

Pokud se vše podaří, pak vyroste v Krnově závod, který bude vyrábět právě tento model. Stejný design doplní modernější technologie.

Výrobu by měla spustit čínská společnost TMEC, která již v této době produkuje tyto mopedy ve spolupráci se společnosti Jawa z Týnce a se společnosti Motoscoot. Produkce v této chvíli probíhá mimo území naší republiky a právě velká oblíbenost by mohla zaručit dobré prodeje na našem a slovenském trhu.

Motocykl stojí v současnosti 28 000 Kč a patří tedy mezi nejlevnější mopedy na našem trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Jawa 555
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků