Jawa 555 alias Fichtl se dočká nové výroby

Nejeden motoristický fanda urazil své první motorizované kilometry na kultovní Jawě. Malé motocykly a mopedy byly hlavně před rokem 1989 velmi oblíbené a prim mezi nimi hrál model 555, který byl zván Fichtl, případně Pařez.

Pokud se vše podaří, pak vyroste v Krnově závod, který bude vyrábět právě tento model. Stejný design doplní modernější technologie.

Výrobu by měla spustit čínská společnost TMEC, která již v této době produkuje tyto mopedy ve spolupráci se společnosti Jawa z Týnce a se společnosti Motoscoot. Produkce v této chvíli probíhá mimo území naší republiky a právě velká oblíbenost by mohla zaručit dobré prodeje na našem a slovenském trhu.

Motocykl stojí v současnosti 28 000 Kč a patří tedy mezi nejlevnější mopedy na našem trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Jawa 555
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků