Jannarelly Design-1: Skvost z pera tvůrce hypersportu Lykan vznikl zajímavou náhodou

Lehký, hbitý a s krásnou retro karoserií. Takový je první model automobilky, o které jste zřejmě ještě neslyšeli. Přece byste mu ale měli věnovat pozornost.

Anthony Jannarelly, designér supersportovní kreace Lykan HyperSport, která je prvním super automobilem z bohaté arabské oblasti, si založil vlastní značku. Značka, nesoucí v názvu jméno svého zakladatele, se nyní chystá na vstup do Evropy. Model Design-1 se s vášnivou karoserií, která odkazuje na 60. léta, poprvé představí při automobilové události Salon Privé, prestižní akci na severu Nizozemska.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

První model bude k mání jako kupé, kabriolet, i jako speedster. Zákazník si může vybrat ze dvou materiálů karoserie. Auto z kompozitních materiálů bude vážit 810 kilogramů, celokarbonové pak pouze 760. Vůz pohání šestiválcový motor 3,5 litru od Nissanu, který produkuje výkon 325 koní. Z 0 na 100 km/h to tak trvá pouze 3,9 sekundy a maximální rychlost činí 220 km/h.

Downsizing se nevyhnul ani Morganu. Osmiválec je pryč, dostal motor z Toyoty

Downsizing se nevyhnul ani Morganu. Osmiválec je pryč, dostal motor z Toyoty

Pohledný vůz přitom vznikl tak nějak nevinně. Designéra se lidé pořád ptali, jestli už jsem řídil svůj designový výtvor Lykan, nebo ne. Neustále jsem odpovídal, že ne, až ho jednou napadlo, že si postaví vlastní auto. Myšlenku poté sdělil Fredericu Juillotovi, který vyrábí lodě a kompozitní materiály. Ten s ním sdílel stejné názory a automobilka byla na světě.

Prezentace na automobilové akci bude sloužit pouze pro dodávky na anglický trh. Tam se totiž vzhledem k filozofii vozu a jeho retro vzhledu očekává velké uplatnění. Zbytek Evropy si bude muset počkat. Třeba se ale chytí a dočkáme se i my.

Galerie doplněna o Lykan HyperSport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků