Jannarelly Design-1: Skvost z pera tvůrce hypersportu Lykan vznikl zajímavou náhodou

Lehký, hbitý a s krásnou retro karoserií. Takový je první model automobilky, o které jste zřejmě ještě neslyšeli. Přece byste mu ale měli věnovat pozornost.

Anthony Jannarelly, designér supersportovní kreace Lykan HyperSport, která je prvním super automobilem z bohaté arabské oblasti, si založil vlastní značku. Značka, nesoucí v názvu jméno svého zakladatele, se nyní chystá na vstup do Evropy. Model Design-1 se s vášnivou karoserií, která odkazuje na 60. léta, poprvé představí při automobilové události Salon Privé, prestižní akci na severu Nizozemska.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

První model bude k mání jako kupé, kabriolet, i jako speedster. Zákazník si může vybrat ze dvou materiálů karoserie. Auto z kompozitních materiálů bude vážit 810 kilogramů, celokarbonové pak pouze 760. Vůz pohání šestiválcový motor 3,5 litru od Nissanu, který produkuje výkon 325 koní. Z 0 na 100 km/h to tak trvá pouze 3,9 sekundy a maximální rychlost činí 220 km/h.

Downsizing se nevyhnul ani Morganu. Osmiválec je pryč, dostal motor z Toyoty

Downsizing se nevyhnul ani Morganu. Osmiválec je pryč, dostal motor z Toyoty

Pohledný vůz přitom vznikl tak nějak nevinně. Designéra se lidé pořád ptali, jestli už jsem řídil svůj designový výtvor Lykan, nebo ne. Neustále jsem odpovídal, že ne, až ho jednou napadlo, že si postaví vlastní auto. Myšlenku poté sdělil Fredericu Juillotovi, který vyrábí lodě a kompozitní materiály. Ten s ním sdílel stejné názory a automobilka byla na světě.

Prezentace na automobilové akci bude sloužit pouze pro dodávky na anglický trh. Tam se totiž vzhledem k filozofii vozu a jeho retro vzhledu očekává velké uplatnění. Zbytek Evropy si bude muset počkat. Třeba se ale chytí a dočkáme se i my.

Galerie doplněna o Lykan HyperSport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků