Janiš triumfoval v domácom závode automobilov GT

Jarek Janiš spolu s Nemcom Bertom dokázali s vozom Saleen S7 R nemeckého tímu Zakspeed Racing zvíťaziť v druhom tohtoročnom závode na Masarykovom okruhu v Brne v kategórii GT1, čím sa posunuli na vedúcu priečku priebežného hodnotenia. Dvojica si vybojovala v náročnom trojhodinovom závode minútový náskok pred posádkou Deletraz / Piccini sedlajúcou Aston Martin DBR9. Len dve sekundy za ňou skončili Gollin s Babinim s rovnakým vozidlom.

V kategórii GT2 si prvenstvo vybojovala dvojica Sugden / Alexander jazdiaca na Ferrari F430. Slovenská posádka Konôpka / Rosina skončila na celkovom 19. mieste (11. miesto v kategórii GT2).

Klepněte pro větší obrázek
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků