Jana Musilová: automatům zdar (hvězdy za volantem)

Herečka, zpěvačka a dabérka. Její hlas znáte např. ze seriálu Akta X (agentka Dana Scully), dále propůjčila hlas v seriálech Pobřežní hlídka, Dallas, Star Trek, Doktor z hor atd. Dvakrát získala ocenění Městského divadla Brno a také cenu za dabing.
Jana Musilová: automatům zdar (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Momentálně jezdím v báječném autě značky Mercedes Benz ML350.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Vystřídala jsem více aut, ale nejvíce jsem si zatím užila Felicie Combi, Renaulta Megane a Volkswagenu Passat Variant, který, vedle Mercedesu, stále používám.

Oblíbené byly vlastně všechny, ale nejvíc jsem asi najezdila s Meganem, se kterým jsem byla během jedněch prázdnin dvakrát u moře bez jediného technického problému.

Dodržujete rychlostní limity? A jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Lhala bych, kdybych řekla, že je dodržuji bez výjimky. Ale snažím se jezdit tak, abych neudělala žádnou chybu. Co se týká českých komunikací, musím říci, že srovnatelné se západní Evropou jsou pouze nově otevřené úseky dálnic, ostatní komunikace se zdají jakoby zapomenuté. Zvláště směrové ukazatele jsou špatně čitelné, hlavně za tmy. Když jedete po neznámé silnici a chcete značku přečíst, musíte před ní téměř zastavit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik kilometrů najezdíte ročně?

Eliška Junková ze mě bohužel asi nebude, ale jízdu v autě mám ráda a auto používám denně, čímž se snad neustále zdokonaluji. Ale vozit se nechám také ráda. Ročně najedu kolem 15 tisíc kilometrů.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Když jsem potřebovala přesednout z automatu na klasický manuál, zapomněla jsem, že musím při zařazení rychlosti sešlápnout spojku. Přitom jsem pravou nohou tiskla, tak jako u automatu, na brzdový pedál. A ne a ne zařadit. Jelikož bylo patnáct stupňů pod nulou, říkala jsem si, že mám asi zamrzlou převodovku. Po chvíli marného snažení jsem byla s úsměvem upozorněna, že manuál má tři pedály a jedním z nich je také spojka. Připadala jsem si jako na první hodině v autoškole.

Berete stopaře, popř. sama jste někdy stopovala?

Ráda pomůžu lidem, ale stopařům už jsem se zastavovat odnaučila. Je to velká zodpovědnost a také nemůžete všem z nich věřit. Jako studentka jsem občas stopovala, ale v dnešní době už bych se k tomu neodvážila.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Teoretické znalosti mám, ale ještě jsem se do takové situace nedostala.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu Kryštof a jaké máte zkušenosti s Policií ČR?

Ohlášené bezpečnostní akce určitě mají své opodstatnění a dobré výsledky, ale myslím si, že preventivní charakter díky ohlášení nemají. S Policií ČR mám jen dobré zkušenosti, ale obecně mám pocit, že by měla víc lidem pomáhat. Ano, občas platím pokuty za špatné parkování v centru města.

Byla jste účastníkem dopravní nehody?

Bohužel ano, ale nerada na to vzpomínám.

Jak se díváte na motorkáře?

Myslím si, že dokážu pochopit motorkářskou vášeň, která je vyjádřením stylu života. A pokud motorky dodržují pravidla a chovají se ukázněně, vůbec mi nevadí. Jízda na motorce je velice romantická, ale může být i nebezpečná.

Co byste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue. cz?

Přeji jim to, co sobě. Žádné dopravní nehody, ohleduplnost a toleranci jiných řidičů, pevné nervy v městském provozu, také štěstí na parkovací místa a tudíž žádná předvolání na městskou policii.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků