James May si pořídil další nové auto. Jeho předchozí nákup teď dává větší smysl

James May se chystá na velký srovnávací test vodíkového a elektrického pohonu. Aby mohl být opravdu důkladný, obě auta si koupil.

Předminulý týden jsme byli svědky toho, jak si James May, oblíbený britský moderátor, pořídil novou čtyřkolovou mašinu. Není jí nic jiného než Tesla Model S, kterou si pořídil z jistých důvodů. Jak se ale nyní dozvíte, nebylo to jen tak. Novinka v jeho garáži doplnila stávající skvadru, která se skládá i z klasického Ferrari či sportovní Alpiny A110.

Alpine A110S: Lehoučký sporťák povýšil na 292 koní a má upravený podvozek

Alpine A110S: Lehoučký sporťák povýšil na 292 koní a má upravený podvozek

Tesla Model S není prvním elektromobilem v Jamesově garáži. Již nějakou dobu mu v ní parkuje i BMW i3. James May však Teslou nekončí. Svou garáž nyní doplnil o vodíkovou Toyotu Mirai. Hned po strhnutí plachty (pro pobavení je na plachtě znak Porsche) začne James vysvětlovat rozdíly mezi oběma vozy a přiblíží jejich odlišnou filozofii. 

James May si koupil nové auto. Pod plachtou Ferrari však supersport nenajdete

James May si koupil nové auto. Pod plachtou Ferrari však supersport nenajdete

James bude s oběma vozy jezdit, zkoumat rozdíly a odpovídat na otázky. Mimo jiné se zmíní i o tom, že v Anglii je prozatím pouze 8 nabíjecích stanic pro vodíková auta. To je sice opravdu málo, ale pořád lepší než v České republice, kde zatím není veřejná ani jedna. Abychom si ale nestěžovali, první tři se již plánují.

Vodíková Toyota Mirai zažije revoluci. Nový koncept razantně mění vše dosavadní

Vodíková Toyota Mirai zažije revoluci. Nový koncept razantně mění vše dosavadní

Pokud máte rádi tohoto moderátora a chcete si poslechnout jeho pohled na dva druhy pohonu, určitě doporučujeme si video pustit. Jen si možná trochu procvičíte angličtinu, protože James si libuje v místních výrazech.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků