James May se hádá sám se sebou. Porovnal svá auta, Teslu Model S proti Toyotě Mirai

Pokud chcete vidět Jamese Maye, jak se hádá sám se sebou o výhodách a nevýhodách čistě elektrické nebo vodíkové budoucnosti automobilů, pokračujte níže.

Někdo věří v budoucnost čistě elektrických aut, u kterých je především nutné v následujících letech vylepšit technologii baterií. Někdo zase vidí slibnější budoucnost ve vodíku a palivových článcích, zajišťujících tvorbu elektrické energie pro elektromotor vozidla. Výhody a nevýhody obou směrů teď porovnal sám James May.

Právě známý moderátor show The Grand Tour má totiž k čistě elektrickým i vodíkovým vozům co říct. Vlastní totiž zástupce obou kategorií. V garáži má jak Teslu Model S ve verzi 100D s dvojicí elektromotorů, tak vodíkovou Toyotu Mirai s jedním elektromotorem.

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

„Zatím nevíme, co nás v budoucnu čeká,“ říká na začátku testu May. „Pokud bychom to věděli, už bychom tam dávno byli.“ Oba své vozy tak prověřil svým typickým způsobem s dávkou suchého humoru, ale i věcnými poznámkami na výkon modelů, jejich řešení interiérů a palubních systémů nebo jízdní komfort. A samozřejmě dojde i na odlišné způsoby nabíjení/tankování vozů, jejich reálný dojezd a cenu.

Vše ale nakonec končí vtipnou diskuzí, ve které se May dohaduje sám se sebou o výhodách a nevýhodách Tesly a Toyoty. Přestřelka argumentů dvou Mayů samozřejmě končí absurdním hašteřením: „Moje auto je rychlejší. Ha!“„Moje vypadá více cool.“„Tvoje vypadá debilně!“„Tvoje vypadá jako Vauxhall!“. Závěr si tedy zřejmě udělá každý sám…

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků