James May se hádá sám se sebou. Porovnal svá auta, Teslu Model S proti Toyotě Mirai

Pokud chcete vidět Jamese Maye, jak se hádá sám se sebou o výhodách a nevýhodách čistě elektrické nebo vodíkové budoucnosti automobilů, pokračujte níže.

Někdo věří v budoucnost čistě elektrických aut, u kterých je především nutné v následujících letech vylepšit technologii baterií. Někdo zase vidí slibnější budoucnost ve vodíku a palivových článcích, zajišťujících tvorbu elektrické energie pro elektromotor vozidla. Výhody a nevýhody obou směrů teď porovnal sám James May.

Právě známý moderátor show The Grand Tour má totiž k čistě elektrickým i vodíkovým vozům co říct. Vlastní totiž zástupce obou kategorií. V garáži má jak Teslu Model S ve verzi 100D s dvojicí elektromotorů, tak vodíkovou Toyotu Mirai s jedním elektromotorem.

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

„Zatím nevíme, co nás v budoucnu čeká,“ říká na začátku testu May. „Pokud bychom to věděli, už bychom tam dávno byli.“ Oba své vozy tak prověřil svým typickým způsobem s dávkou suchého humoru, ale i věcnými poznámkami na výkon modelů, jejich řešení interiérů a palubních systémů nebo jízdní komfort. A samozřejmě dojde i na odlišné způsoby nabíjení/tankování vozů, jejich reálný dojezd a cenu.

Vše ale nakonec končí vtipnou diskuzí, ve které se May dohaduje sám se sebou o výhodách a nevýhodách Tesly a Toyoty. Přestřelka argumentů dvou Mayů samozřejmě končí absurdním hašteřením: „Moje auto je rychlejší. Ha!“„Moje vypadá více cool.“„Tvoje vypadá debilně!“„Tvoje vypadá jako Vauxhall!“. Závěr si tedy zřejmě udělá každý sám…

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků