James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Někoho to možná zamrzí, ale i James Bond bude podle všeho následovat trend udržitelné mobility a ve svém příštím filmu usedne za volant bezemisního vozu.

Vzpomeňte si se mnou na legendární honičky z filmů s Jamesem Bondem. Nemohu zapomenout na scény s Aston Martinem DB5, zejména pak na ty z filmů Zlaté oko a Goldfinger. Vždy stejný scénář, kdy agent s autem plným vychytávek přechytračí padouchy, se prostě nikdy neomrzí.

Bond za několik dekád prostřídal spousty aut, neodmyslitelně k němu ale patří značka Aston Martin. I když vám mohu pro zajímavost prozradit, že Ian Fleming, autor knižní předlohy, dával Bondovi ve svých knihách do rukou vždy volant od Bentley. V příštím filmu se Aston Martin také nejspíš objeví, jen to podle všeho nebude burácející bestie.

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Podle britského zpravodajského portálu The Sun by měl totiž James Bond usednout do elektromobilu. Konkrétně do Aston Martin Rapide E. Portálu to prozradil anonymní zdroj. Elektrický Aston prý bude hvězdou velké automobilové honičky, kterou ale od Bonda tak nějak logicky čekáme.

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Elektrického sedanu vznikne pouze 155 exemplářů a stane se prvním elektromobilem automobilky. Má nabídnout výkon okolo 600 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Nepochybuji o tom, že je Rapide E skvělé náčiní. Jen se obávám, co na to řeknou puristé. Už Rowan Atkinson si ve filmu Johnny English znovu zasahuje dělá srandu z hybridů a za svůj vůz zvolil osmiválcový Aston Martin Vantage.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

dnes | Miro Mihálik | 36 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků