James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Někoho to možná zamrzí, ale i James Bond bude podle všeho následovat trend udržitelné mobility a ve svém příštím filmu usedne za volant bezemisního vozu.

Vzpomeňte si se mnou na legendární honičky z filmů s Jamesem Bondem. Nemohu zapomenout na scény s Aston Martinem DB5, zejména pak na ty z filmů Zlaté oko a Goldfinger. Vždy stejný scénář, kdy agent s autem plným vychytávek přechytračí padouchy, se prostě nikdy neomrzí.

Bond za několik dekád prostřídal spousty aut, neodmyslitelně k němu ale patří značka Aston Martin. I když vám mohu pro zajímavost prozradit, že Ian Fleming, autor knižní předlohy, dával Bondovi ve svých knihách do rukou vždy volant od Bentley. V příštím filmu se Aston Martin také nejspíš objeví, jen to podle všeho nebude burácející bestie.

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Podle britského zpravodajského portálu The Sun by měl totiž James Bond usednout do elektromobilu. Konkrétně do Aston Martin Rapide E. Portálu to prozradil anonymní zdroj. Elektrický Aston prý bude hvězdou velké automobilové honičky, kterou ale od Bonda tak nějak logicky čekáme.

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Elektrického sedanu vznikne pouze 155 exemplářů a stane se prvním elektromobilem automobilky. Má nabídnout výkon okolo 600 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Nepochybuji o tom, že je Rapide E skvělé náčiní. Jen se obávám, co na to řeknou puristé. Už Rowan Atkinson si ve filmu Johnny English znovu zasahuje dělá srandu z hybridů a za svůj vůz zvolil osmiválcový Aston Martin Vantage.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků