James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Někoho to možná zamrzí, ale i James Bond bude podle všeho následovat trend udržitelné mobility a ve svém příštím filmu usedne za volant bezemisního vozu.

Vzpomeňte si se mnou na legendární honičky z filmů s Jamesem Bondem. Nemohu zapomenout na scény s Aston Martinem DB5, zejména pak na ty z filmů Zlaté oko a Goldfinger. Vždy stejný scénář, kdy agent s autem plným vychytávek přechytračí padouchy, se prostě nikdy neomrzí.

Bond za několik dekád prostřídal spousty aut, neodmyslitelně k němu ale patří značka Aston Martin. I když vám mohu pro zajímavost prozradit, že Ian Fleming, autor knižní předlohy, dával Bondovi ve svých knihách do rukou vždy volant od Bentley. V příštím filmu se Aston Martin také nejspíš objeví, jen to podle všeho nebude burácející bestie.

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Podle britského zpravodajského portálu The Sun by měl totiž James Bond usednout do elektromobilu. Konkrétně do Aston Martin Rapide E. Portálu to prozradil anonymní zdroj. Elektrický Aston prý bude hvězdou velké automobilové honičky, kterou ale od Bonda tak nějak logicky čekáme.

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Elektrického sedanu vznikne pouze 155 exemplářů a stane se prvním elektromobilem automobilky. Má nabídnout výkon okolo 600 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Nepochybuji o tom, že je Rapide E skvělé náčiní. Jen se obávám, co na to řeknou puristé. Už Rowan Atkinson si ve filmu Johnny English znovu zasahuje dělá srandu z hybridů a za svůj vůz zvolil osmiválcový Aston Martin Vantage.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků