James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

Někoho to možná zamrzí, ale i James Bond bude podle všeho následovat trend udržitelné mobility a ve svém příštím filmu usedne za volant bezemisního vozu.

Vzpomeňte si se mnou na legendární honičky z filmů s Jamesem Bondem. Nemohu zapomenout na scény s Aston Martinem DB5, zejména pak na ty z filmů Zlaté oko a Goldfinger. Vždy stejný scénář, kdy agent s autem plným vychytávek přechytračí padouchy, se prostě nikdy neomrzí.

Bond za několik dekád prostřídal spousty aut, neodmyslitelně k němu ale patří značka Aston Martin. I když vám mohu pro zajímavost prozradit, že Ian Fleming, autor knižní předlohy, dával Bondovi ve svých knihách do rukou vždy volant od Bentley. V příštím filmu se Aston Martin také nejspíš objeví, jen to podle všeho nebude burácející bestie.

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Aston Martin poodhaluje svůj první elektromobil. Rapide E bude mít přes 610 koní

Podle britského zpravodajského portálu The Sun by měl totiž James Bond usednout do elektromobilu. Konkrétně do Aston Martin Rapide E. Portálu to prozradil anonymní zdroj. Elektrický Aston prý bude hvězdou velké automobilové honičky, kterou ale od Bonda tak nějak logicky čekáme.

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Do aukce jde Land Rover Defender SVX z bondovky Spectre. Vzniklo jen 10 kusů

Elektrického sedanu vznikne pouze 155 exemplářů a stane se prvním elektromobilem automobilky. Má nabídnout výkon okolo 600 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Nepochybuji o tom, že je Rapide E skvělé náčiní. Jen se obávám, co na to řeknou puristé. Už Rowan Atkinson si ve filmu Johnny English znovu zasahuje dělá srandu z hybridů a za svůj vůz zvolil osmiválcový Aston Martin Vantage.

TEST Škoda Citigoe iV: Konečně levný elektromobil pro každou českou rodinu?

Škoda Citigoe iV

Elektromobily se už konečně stávají cenově dostupné. Za méně než půl milionu u nás sice koupíte nanejvýš městská miniauta, právě v těch však dává elektrický pohon v současnosti největší smysl. Jak se vstup do tohoto segmentu podařil Škodovce, jsme zjišťovali v redakčním testu.

dnes | Jan Mička | 23 příspěvků
TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

25.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

24.  2.  2020 | Svět motorů | 12 příspěvků