James Bond se vrátí k Bentley, alespoň v knize

V novém románu Sebastiana Faulkse Devil May Care, který navazuje na slavné příběhy britského agenta z pera Iana Fleminga, se James Bond vrátí k značce Bentley. Po mnoha letech v Astonech DBS a DB5 se tak Bond přesune k jiné anglické klasice.

Kdo by to považoval za „prznění” tradice, mýlil by se, právě Bentley je značkou vozu, ve kterém se Bond objevoval v úplně prvních příbězích a k Astonu se přesunul až později. Nový příběh se bude odehrávat v roce 1967 za studené války, a tak neočekávejme žádný současný model. Zatím není zřejmé, jaký vůz konkrétně autor zvolí, ale spekulace se točí kolem Bentley řady T právě z roku 1967.

Ať už to dopadne jakkoli, neočekávejte, že by se v Bentley mohl objevit i nový filmový Bond. S producenty filmu má totiž stále platnou smlouvu Ford, který si zakoupil práva na trojí „umístění” slavného agenta do svých vozů, které zatím vyčerpal jen ze dvou třetin. A jak již možná tušíte, tady vyvstává jeden nemalý problém. Ford si totiž práva dozajista koupil kvůli propagaci Aston Martinu, jenže ten letos prodal. A tak je otázkou, jaký vůz dostane Agent příště. Spekulace hovoří o třech vcelku logických možnostech - buď Bond dostane Jaguar (který by ale Ford mohl také brzy prodat), nebo Ford GT (který už se ale nevyrábí a navíc není zrovna „British”), nebo svá práva postoupí někomu jinému. Uvidíme, jak se s tím Ford nakonec vypořádá, třeba v rámci sociálního smíru Bondovi nakonec podstrčí Fiestu ST...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS, poslední vůz filmového Bonda
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků