James Bond se vrátí k Bentley, alespoň v knize

V novém románu Sebastiana Faulkse Devil May Care, který navazuje na slavné příběhy britského agenta z pera Iana Fleminga, se James Bond vrátí k značce Bentley. Po mnoha letech v Astonech DBS a DB5 se tak Bond přesune k jiné anglické klasice.

Kdo by to považoval za „prznění” tradice, mýlil by se, právě Bentley je značkou vozu, ve kterém se Bond objevoval v úplně prvních příbězích a k Astonu se přesunul až později. Nový příběh se bude odehrávat v roce 1967 za studené války, a tak neočekávejme žádný současný model. Zatím není zřejmé, jaký vůz konkrétně autor zvolí, ale spekulace se točí kolem Bentley řady T právě z roku 1967.

Ať už to dopadne jakkoli, neočekávejte, že by se v Bentley mohl objevit i nový filmový Bond. S producenty filmu má totiž stále platnou smlouvu Ford, který si zakoupil práva na trojí „umístění” slavného agenta do svých vozů, které zatím vyčerpal jen ze dvou třetin. A jak již možná tušíte, tady vyvstává jeden nemalý problém. Ford si totiž práva dozajista koupil kvůli propagaci Aston Martinu, jenže ten letos prodal. A tak je otázkou, jaký vůz dostane Agent příště. Spekulace hovoří o třech vcelku logických možnostech - buď Bond dostane Jaguar (který by ale Ford mohl také brzy prodat), nebo Ford GT (který už se ale nevyrábí a navíc není zrovna „British”), nebo svá práva postoupí někomu jinému. Uvidíme, jak se s tím Ford nakonec vypořádá, třeba v rámci sociálního smíru Bondovi nakonec podstrčí Fiestu ST...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS, poslední vůz filmového Bonda
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků