James Bond se vrátí k Bentley, alespoň v knize

V novém románu Sebastiana Faulkse Devil May Care, který navazuje na slavné příběhy britského agenta z pera Iana Fleminga, se James Bond vrátí k značce Bentley. Po mnoha letech v Astonech DBS a DB5 se tak Bond přesune k jiné anglické klasice.

Kdo by to považoval za „prznění” tradice, mýlil by se, právě Bentley je značkou vozu, ve kterém se Bond objevoval v úplně prvních příbězích a k Astonu se přesunul až později. Nový příběh se bude odehrávat v roce 1967 za studené války, a tak neočekávejme žádný současný model. Zatím není zřejmé, jaký vůz konkrétně autor zvolí, ale spekulace se točí kolem Bentley řady T právě z roku 1967.

Ať už to dopadne jakkoli, neočekávejte, že by se v Bentley mohl objevit i nový filmový Bond. S producenty filmu má totiž stále platnou smlouvu Ford, který si zakoupil práva na trojí „umístění” slavného agenta do svých vozů, které zatím vyčerpal jen ze dvou třetin. A jak již možná tušíte, tady vyvstává jeden nemalý problém. Ford si totiž práva dozajista koupil kvůli propagaci Aston Martinu, jenže ten letos prodal. A tak je otázkou, jaký vůz dostane Agent příště. Spekulace hovoří o třech vcelku logických možnostech - buď Bond dostane Jaguar (který by ale Ford mohl také brzy prodat), nebo Ford GT (který už se ale nevyrábí a navíc není zrovna „British”), nebo svá práva postoupí někomu jinému. Uvidíme, jak se s tím Ford nakonec vypořádá, třeba v rámci sociálního smíru Bondovi nakonec podstrčí Fiestu ST...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aston Martin DBS, poslední vůz filmového Bonda
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků