Legendární honičky Jamese Bonda stále nedají spát. Tipnete si tu vůbec nejlepší?

Vidět Bonda unikat v totálně rozstříleném Astonu před padouchy? To je vždycky zábava.

Pořádná akční honička je snad už tradičním prvkem každé bondovky. Stejně tomu nebude ani u nejnovějšího snímku Není čas zemřít, který dnes 30. září míří konečně do kin také v Česku. Poslední film, v němž agenta Jamese Bonda ztvární Daniel Craig, bude doslova naplněn výjimečnými auty a kaskadérskými kousky. Která z honiček za historii této filmové série je ale nejpamátnější?

Bondův Aston DB5 se dočkal dětské verze. Kulomety nechybí, stejně jako tučná cena

Bondův Aston DB5 se dočkal dětské verze. Kulomety nechybí, stejně jako tučná cena

Britská společnost Uswitch Limited, která nabízí mimo jiné pojištění vozů, se pustila do vcelku obsáhlé statistiky, která chce výše položenou otázku zodpovědět. Napříč sérií a celkem 25 honičkami zohledňuje statistika počet zhlédnutí i vyhledávání scén na YouTube, pozitivní a negativní palce, ale také oficiální hodnocení samotných filmů na databázi Imdb. Na základě těchto dat byl vytvořen takzvaný index hodnocení fanouška, jednoduše finální skóre.

V každém případě si první místo s hodnocením 8,11/10 uzmula úvodní scéna z Quantum of Solace (2008), ve které Bond za volantem Astonu Martin DBS uniká před padouchy v Itálii. I druhé místo (7,85/10) je pak z bondovky s Danielem Craigem, přesněji Spectre (2015), kde se proti sobě postavily speciální Aston DB10 a prototyp Jaguaru C-X75.

V nové bondovce létají vzduchem i ostré Range Rovery. Nahlédněte do zákulisí

V nové bondovce létají vzduchem i ostré Range Rovery. Nahlédněte do zákulisí

Třetí místo (7,11/10) patří bondovce Zlaté oko (1995) s Piercem Brosnanem. Jde o známou, méně výbušnou scénu, kde Bond závodí v Astonu DB5 proti Xenii Onatopp ve Ferrari F355 GTS na klikaté francouzské okresce v horách. Na opačné straně hodnocení je film Srdečné pozdravy z Ruska, který ačkoliv má na Imbd páté nejvyšší hodnocení mezi bondovkami, samotná lodní honička posbírala ve statistice finální hodnocení jen 2,89/10.

Na přehlídku bondových honiček od těch nejméně oblíbených po nejvíce oblíbené se podívejte v galerii (včetně odkazů na YouTube).

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

17.  10.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky