Jaký bude Volkswagen Golf páté generace?

Koncem příštího roku se objeví na trhu nový Volkswagen Golf páté generace. Měl by mít stejnou výšku karoserie jako současná čtvrtá generace, přičemž rozvor by se měl zvětšit přesně o 10 cm na 2,61 m, šířka zůstane prakticky totožná (bude mít jen o cm více), délka naroste o šest cm. Zvětšit by se měl i objem kufru ze současných 330 litrů na 345 litrů.

Zcela nová bude paleta motorů. Přibudou nové benzínové motory s přímým vstřikováním FSI o objemu 1,4, 1,6 a 2,0 litru s výkony od 63 do 110 kW. Na vrcholu nabídky pak bude šestiválec 3,2 litru, který již dnes můžete najít ve verzi R32. Nové budou i vznětové motory: kromě současného čtyřválce 1,9 TDI to bude čtyřválec 2,0 TDI, dále tříválec 1,5 TDI a pětiválec 2,5 TDI s výkony od 74 do 132 kW.


Třídveřový hatchback

Poznámka: Na podvozku Golfu páté generace bude postavena i nová Octavia, která se objeví za dva roky. Ještě tento rok by se mělo objevit MPV založené na Golfu s větším rozvorem 2,7 m. Klasické MPV totiž Volkswagenu stále chybí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků