Jaký bude Volkswagen Golf páté generace?

Jaký bude Volkswagen Golf páté generace?

Koncem příštího roku se objeví na trhu nový Volkswagen Golf páté generace. Měl by mít stejnou výšku karoserie jako současná čtvrtá generace, přičemž rozvor by se měl zvětšit přesně o 10 cm na 2,61 m, šířka zůstane prakticky totožná (bude mít jen o cm více), délka naroste o šest cm. Zvětšit by se měl i objem kufru ze současných 330 litrů na 345 litrů.

Zcela nová bude paleta motorů. Přibudou nové benzínové motory s přímým vstřikováním FSI o objemu 1,4, 1,6 a 2,0 litru s výkony od 63 do 110 kW. Na vrcholu nabídky pak bude šestiválec 3,2 litru, který již dnes můžete najít ve verzi R32. Nové budou i vznětové motory: kromě současného čtyřválce 1,9 TDI to bude čtyřválec 2,0 TDI, dále tříválec 1,5 TDI a pětiválec 2,5 TDI s výkony od 74 do 132 kW.


Třídveřový hatchback

Poznámka: Na podvozku Golfu páté generace bude postavena i nová Octavia, která se objeví za dva roky. Ještě tento rok by se mělo objevit MPV založené na Golfu s větším rozvorem 2,7 m. Klasické MPV totiž Volkswagenu stále chybí.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků