Jaký bude nástupce BMW řady 5?

Nová pětková řada od BMW bude představena v průběhu tohoto roku. Pravděpodobně by se tak mělo stát v září na frankfurtském autosalonu. Jak napovídají obrázky, nová řada 5 se nestane obávanou zmenšeninou řady 7. Vůz se tváří daleko sportovněji a agresivněji. Zatímco současná pětková řada je typickým manažerským vozem, nová "pětka" chce oslovit i aktivněji žijící zákazníky.

Z benzínových agregátů by se měly pod kapotou objevit tři šestiválce (2.2/125 kW, 2.5/141 kW, 3.0/170 kW) a dva osmiválce (3.6/200 kW, 4.4/245 kW). Vznětové jednotky budou zpočátku čtyři s výkonovým spektrem 110 kW - 184 kW. Špičkovou verzi M5 bude pohánět desetiválec o objemu 5.5 litru a výkonu 368 kW, což dělá rovných 500 koní! Ta spatří světlo světa o rok později (2004).

Mezi elektronické lahůdky podvozku bude jistě patřit systém elektronického nastavení tlumičů EDC, systém stabilizace náklonu Dynamic Drive a aktivní systém řízení AFS. Nebude chybět ani systém ovládání iDrive. Jak je vidět, sedmička byla nevyčerpatelným zdrojem technických libůstek :-)

Určitě bude ještě o čem psát, teď už se ale pokochejte obrázky a neváhejte se zapojit do diskuse. Co myslíte, vypálí nová "pětka" rybník Mercedesu třídy E a chystané Audi A6?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Pokud se výsledná podoba nové BMW řady 5 výrazně nezmění,
konkurence to nebude mít jednoduché. Sportovnímu šarmu BMW
se těžko odolává.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků