Jaký bude nástupce BMW řady 5?

Nová pětková řada od BMW bude představena v průběhu tohoto roku. Pravděpodobně by se tak mělo stát v září na frankfurtském autosalonu. Jak napovídají obrázky, nová řada 5 se nestane obávanou zmenšeninou řady 7. Vůz se tváří daleko sportovněji a agresivněji. Zatímco současná pětková řada je typickým manažerským vozem, nová "pětka" chce oslovit i aktivněji žijící zákazníky.

Z benzínových agregátů by se měly pod kapotou objevit tři šestiválce (2.2/125 kW, 2.5/141 kW, 3.0/170 kW) a dva osmiválce (3.6/200 kW, 4.4/245 kW). Vznětové jednotky budou zpočátku čtyři s výkonovým spektrem 110 kW - 184 kW. Špičkovou verzi M5 bude pohánět desetiválec o objemu 5.5 litru a výkonu 368 kW, což dělá rovných 500 koní! Ta spatří světlo světa o rok později (2004).

Mezi elektronické lahůdky podvozku bude jistě patřit systém elektronického nastavení tlumičů EDC, systém stabilizace náklonu Dynamic Drive a aktivní systém řízení AFS. Nebude chybět ani systém ovládání iDrive. Jak je vidět, sedmička byla nevyčerpatelným zdrojem technických libůstek :-)

Určitě bude ještě o čem psát, teď už se ale pokochejte obrázky a neváhejte se zapojit do diskuse. Co myslíte, vypálí nová "pětka" rybník Mercedesu třídy E a chystané Audi A6?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Pokud se výsledná podoba nové BMW řady 5 výrazně nezmění,
konkurence to nebude mít jednoduché. Sportovnímu šarmu BMW
se těžko odolává.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků