Jaký automobil koupit pro manažera?, část první

S rozvojem české ekonomiky a soukromého podnikání se výrazně mění i složení vozového parku českých firem.
Jaký automobil koupit pro manažera?, část první
Bez automobilu se dnes již prakticky neobejde žádná firma, všichni musí cestovat za svými klienty a ne vždy je dostatečně rychlé a perspektivní cestovat prostředky hromadné dopravy. Navíc je automobil často považován za symbol úspěchu a prosperity společnosti.

Definovat jednoznačně pojem manažerský automobil je složité. Na cestě za definicí můžeme vyjít z předpokladu tří úrovní manažerů. Před rozhodnutím, jaký automobil koupit, je dobré zodpovědět si několik otázek:

Pro koho je automobil určen?

Pro manažery první linie
se v českých podmínkách používají nejčastěji automobily nižší třídy. Protože tito pracovníci najezdí relativně méně kilometrů, bývá poměrně často automobil vybaven benzinovým motorem o objemu 1.3 až 1.8 litru. Vybavení takového automobil je střídmé – na úrovni některé ze základních výbav.

Konkrétně se často jedná o automobily Škoda Fabia, Felicia, koncernové sourozence VW Polo či Huyndai Accent. Některé organizace pak volí Škodu Octavia, Opel Astra nebo Ford Focus.

Při nákupu automobilů této třídy musíme počítat s cenou cca Kč 300 000,-- až Kč 550 000,--.

Pro manažery druhé linie už musíme vybírat automobil s ohledem na to, že při své práci více cestují a volíme tedy větší automobil – patřící do tzv. střední třídy. Dobré je zvolit model se vznětovým motorem a to i přesto, že úvodní náklady budou větší. Vynaložené prostředky se vrátí v podobě úspory za pohonné hmoty a obecně větší životností motoru.

Ve výbavě by neměla chybět klimatizace či hadnsfree sada. Je také důležité dbát na kvalitu sedadel opět ve vztahu k častému použití. Budeme-li opět konkrétní, nejvíce oblíbené jsou Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Renault Laguna a zapomínat nesmíme ani na Opel Vectra.

Při pořízení těchto automobilů firmy obvykle volí modely s cenou cca Kč 600 000,-- až cca Kč 850 000,--.

Příště: Automobily pro vrcholové manažery, financování automobilu apod.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků