Jaký automobil koupit pro manažera?, část první

S rozvojem české ekonomiky a soukromého podnikání se výrazně mění i složení vozového parku českých firem.
Jaký automobil koupit pro manažera?, část první
Bez automobilu se dnes již prakticky neobejde žádná firma, všichni musí cestovat za svými klienty a ne vždy je dostatečně rychlé a perspektivní cestovat prostředky hromadné dopravy. Navíc je automobil často považován za symbol úspěchu a prosperity společnosti.

Definovat jednoznačně pojem manažerský automobil je složité. Na cestě za definicí můžeme vyjít z předpokladu tří úrovní manažerů. Před rozhodnutím, jaký automobil koupit, je dobré zodpovědět si několik otázek:

Pro koho je automobil určen?

Pro manažery první linie
se v českých podmínkách používají nejčastěji automobily nižší třídy. Protože tito pracovníci najezdí relativně méně kilometrů, bývá poměrně často automobil vybaven benzinovým motorem o objemu 1.3 až 1.8 litru. Vybavení takového automobil je střídmé – na úrovni některé ze základních výbav.

Konkrétně se často jedná o automobily Škoda Fabia, Felicia, koncernové sourozence VW Polo či Huyndai Accent. Některé organizace pak volí Škodu Octavia, Opel Astra nebo Ford Focus.

Při nákupu automobilů této třídy musíme počítat s cenou cca Kč 300 000,-- až Kč 550 000,--.

Pro manažery druhé linie už musíme vybírat automobil s ohledem na to, že při své práci více cestují a volíme tedy větší automobil – patřící do tzv. střední třídy. Dobré je zvolit model se vznětovým motorem a to i přesto, že úvodní náklady budou větší. Vynaložené prostředky se vrátí v podobě úspory za pohonné hmoty a obecně větší životností motoru.

Ve výbavě by neměla chybět klimatizace či hadnsfree sada. Je také důležité dbát na kvalitu sedadel opět ve vztahu k častému použití. Budeme-li opět konkrétní, nejvíce oblíbené jsou Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Renault Laguna a zapomínat nesmíme ani na Opel Vectra.

Při pořízení těchto automobilů firmy obvykle volí modely s cenou cca Kč 600 000,-- až cca Kč 850 000,--.

Příště: Automobily pro vrcholové manažery, financování automobilu apod.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků