Jakub Štáfek je kluk z Ulice, co se rve v kleci i s volantem. Zamiloval si Subaru

Herec Jakub Štáfek letos oslaví třicáté narozeniny. Jeho oblíbenou značkou jsou japonští držáci. Jaké ale bylo jeho první auto?

Herce, scénáristu a režiséra Jakuba Štáfka můžete znát z televizních obrazovek již patnáct let. Jakubova první role byla v nekonečném televizním seriálu Ulice, kde ztvárnil postavu Matěje Jordána. Do hlubšího povědomí dospívajících se ale dostal až skvělou rolí fotbalisty „Laviho“ v seriálu Vyšehrad.

Jean-Paul Belmondo a jeho auta: Steve McQueen z Francie si uměl vybírat!

Jean-Paul Belmondo a jeho auta: Steve McQueen z Francie si uměl vybírat!

Komediální role o strastích a problémech slavného fotbalisty Jakubovi sedla i proto, že se tomuto sportu od dětství věnoval. Vedle toho se nebojí pořádně se zocelit a skočit do klece k zápasníkům MMA. Svůj první zápas si odbyl loni ve vyprodané O2 areně. Nad svým slovenským soupeřem vyhrál.

Jakub Štáfek není jen muž mnoha talentů, ale i nadšeným fanouškem japonské značky Subaru. Prozradil to serveru Zažij Subaru, který jej koncem loňského roku vyzpovídal. Štáfkovým prvním vozem byl model Forester, který měl od kamaráda. Jeho nynější vůz je taktéž Forester, ovšem v aktuálnější verzi 2.5 XT Turbo z roku 2008.

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

S řízením si tyká již od střední školy. Tenkrát ho na poli ve Škodě Forman učila řadit babička. Jízda mimo hlavní cesty mu zůstala vlastní dodnes. Se svým Subaru Forester navštěvuje mlýn v jižních Čechách, kam se prý bez čtyřkolky nedostne, a také jezdí na chatu do Rokytnice nad Jizerou.

Vyloženě vysněné auto Jakub nemá, líbí se mu ale Subaru WRX STI. S tuzemským zastoupením Subaru úspěšně spolupracuje. Dostal prý sice i nabídky od jiných značek, ale Subaru jakožto srdcovka bylo jasnou volbou. Mohli jste ho ale potkat i ve sportovním kupé BRZ, které pro Subaru testoval.

Zdroj a foto: Zažij Subaru

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků