Jako byste byli na místě. Podívejte se, jak se vyrábí Lamborghini Huracán Evo

Nahlédnutí do produkce známého supersportu od Lamborghini je to vážně obsáhlé...

Máte volných 49 minut? Pokud ano, třeba je můžete zabít kouknutím na „menší“ dokumentární snímek kanálu WELT, který se obsáhle podíval na produkci Lamborghini Huracán Evo, tedy poslední modernizované varianty italského supersportu. Dveře továrny v Sant'Agatě otevírá dokořán.

V dokumentu se kouknete nejen na výrobní linku Huracánu, ale také do pozadí vývoje jeho designu a novinek zmíněné modernizace, přičemž nechybí ani návštěva závodního oddělení Lamborghini, kde se staví okruhové verze modelu. Malého ohlédnutí za historií Lamborghini se dočkáte rovněž.

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Záběrům sekunduje procítěný komentář, doplněný o poznatky klíčových lidí automobilky od inženýrů, designérů, vedoucích týmů až po závodní piloty. Nakonec pak sjíždí z výrobní linky další exemplář Huracánu, který už minulý rok počtem vzniklých kusů překonal dřívější Gallardo.

V říjnu 2019 totiž Lamborghini oznámilo výrobní milník 14.022 Huracánů, tedy stejný počet, na kterém se dříve zastavila desetiletá produkce modelu Gallardo. Lamborghini tak stačila poloviční doba, aby množstvím vyrobených kusů dosáhlo na kompletní životní cyklus starého Gallarda. A jelikož Huracán teprve nedávno prošel modernizací, pár let života mu určitě ještě zbývá.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků