Jak vzniká hypersport Rimac? Ukáže vám to samotný zakladatel automobilky

To, co začalo přestavbou starého BMW, vyústilo v jeden z nejmodernějších komplexů pro stavbu aut. Teď se můžete podívat dovnitř.

Rimac je chorvatská automobilka, která se zaměřuje na hypersportovní elektromobily. Budete ji zřejmě znát z nechvalně proslulé nehody britského moderátora Richarda Hammonda, když vůz Rimac v pořadu The Grand Tour skončil po nehodě v plamenech a moderátor jen tak tak vyvázl živý.

Rimac chystá svůj druhý elektrický hypervůz. Jízdu má zvládnout zcela sám

Rimac chystá svůj druhý elektrický hypervůz. Jízdu má zvládnout zcela sám

Především si ji ale spojíte s úchvatnými stroji, které dosahují opravdu astronomických dynamických hodnot. Od prvního prototypu Green Monster uběhlo již osm let. Nyní se značka chystá na svůj druhý produkční model, C Two. Vůz má čtveřici elektromotorů, které dávají dohromady výkon 1408 kW.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Jak to ale v takovém Rimacu vypadá? To vám v následujícím videu ukáže člověk nejpovolanější, samotný Mate RImac, který společnost v roce 2009 založil. Postupně vás provede procesem výroby a ukáže, jak takové auto, které dokáže jet maximální rychlostí 412 km/h, vzniká.

Čtyřdílný dokument vám zabere hodinu času. Bude to ale stát za to. Proces vzniku nejrychlejších vozů planety je opravdu zajímavý!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Citigoe iV: Konečně levný elektromobil pro každou českou rodinu?

Škoda Citigoe iV

Elektromobily se už konečně stávají cenově dostupné. Za méně než půl milionu u nás sice koupíte nanejvýš městská miniauta, právě v těch však dává elektrický pohon v současnosti největší smysl. Jak se vstup do tohoto segmentu podařil Škodovce, jsme zjišťovali v redakčním testu.

dnes | Jan Mička | 23 příspěvků
TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

25.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

24.  2.  2020 | Svět motorů | 12 příspěvků