Jak vzniká hypersport Rimac? Ukáže vám to samotný zakladatel automobilky

To, co začalo přestavbou starého BMW, vyústilo v jeden z nejmodernějších komplexů pro stavbu aut. Teď se můžete podívat dovnitř.

Rimac je chorvatská automobilka, která se zaměřuje na hypersportovní elektromobily. Budete ji zřejmě znát z nechvalně proslulé nehody britského moderátora Richarda Hammonda, když vůz Rimac v pořadu The Grand Tour skončil po nehodě v plamenech a moderátor jen tak tak vyvázl živý.

Rimac chystá svůj druhý elektrický hypervůz. Jízdu má zvládnout zcela sám

Rimac chystá svůj druhý elektrický hypervůz. Jízdu má zvládnout zcela sám

Především si ji ale spojíte s úchvatnými stroji, které dosahují opravdu astronomických dynamických hodnot. Od prvního prototypu Green Monster uběhlo již osm let. Nyní se značka chystá na svůj druhý produkční model, C Two. Vůz má čtveřici elektromotorů, které dávají dohromady výkon 1408 kW.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Jak to ale v takovém Rimacu vypadá? To vám v následujícím videu ukáže člověk nejpovolanější, samotný Mate RImac, který společnost v roce 2009 založil. Postupně vás provede procesem výroby a ukáže, jak takové auto, které dokáže jet maximální rychlostí 412 km/h, vzniká.

Čtyřdílný dokument vám zabere hodinu času. Bude to ale stát za to. Proces vzniku nejrychlejších vozů planety je opravdu zajímavý!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků