Jak vzniká elektromobil za nejméně tři miliony? Odpoví skoro hodinový dokument

Německá televize Welt vyrazila do továrny Porsche, kde natočila zajímavý dokument. 48 minut nejen pro fanoušky Porsche je k vidění na youtube.

Příchod Porsche Taycan byl pro stuttgartskou automobilku historickým milníkem. Dává si tak hodně záležet na tom, aby jí nezkazil jméno a byl vozem vhodným nést tradiční znak. Taycan má v nejvyšší specifikaci Turbo S výkon 560 kW (761 koní) a 1050 N.m točivého momentu. Díky tomu zvládne akcelerovat z nuly na stovku za 2,8 sekundy.

Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride. Porsche Taycan zářilo v dalších kategoriích

Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride. Porsche Taycan zářilo v dalších kategoriích

Taycan ale není jen rychlý. Je i luxusní, pohodlný, pohledný a hlavně drahý. Například v České republice jej aktuálně nekoupíte pod tři miliony korun. Takto exkluzivní auto s cenovkou supersportu musí oplývat příkladnou kvalitou, se kterou naštěstí Porsche nikdy nemělo vážnější problémy.

Porsche Taycan vs. legendy. Nová reklama na Porsche vás donutí slintat blahem

Porsche Taycan vs. legendy. Nová reklama na Porsche vás donutí slintat blahem

Německá televizní stanice Welt se tak v rámci dokumentární série vydala do tajů výroby tohoto vozu a odhaluje, co všechno za prvním elektrickým Porsche stojí. Dozvíte se, že Taycan má v sobě 35,5 kilometrů drátů a také že musel podstoupit 1500 hodin testování ve větrném tunelu. 

Dokument si můžete pustit níže. Je dlouhý přes 48 minut, ale díky profesionálnímu zpracování celou stopáž slupnete jako malinu. 

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků