Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Pokud chcete hledat bizarnosti spojené s americkými auty, musíte většinou přímo do jejich domoviny. Se zajímavými příběhy se ve Spojených státech prostě nešetří.

Dvacet let pod hladinou. To není laciná parodie na román Dvacet tisíc mil pod mořem, ale realita v oregonském Portlandu. V jeho blízkosti našla policie před třemi lety utopený Chevrolet Corvette, ležel v řece kousek od přístavního mola. Podle zpráv byl vůz ukraden už před více než dvaceti lety. Až nyní byl žlutý sporťák vyloven skupinou potápěčů, kteří svůj „úlovek“ natočili.

Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Proč vůz už dávno není venku? Místní šerif to vzdal poté, co zapřáhl Vette za náklaďák a napnuté lano jí začalo doslova trhat. Potápěči z Youtube kanálu Adventures with Purpose proto zvolili méně „farmářskou“ metodu a šli na to modernější cestou.

Za dvě dekády pod hladinou byl v autě obrovský nános bahna, který téměř znemožnil jeho vylovení. Záchranáři proto použili vzduchové polštáře s řetězy, které vůz nadnesly z bahna a umožnily následnou manipulaci. 

Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Pak už jen stačilo zapřáhnout řetězy za odtahový vůz a pomalu Corvette vyprostit. Vůz tak opustil jezero po stejné rampě, po jaké se do ní před lety dostal. Potápěči na konci videa sdělí, že se pokusili kontaktovat majitele, který však krátce po ztrátě vozu opustil Spojené státy. V blízkosti této rampy se navíc nacházejí ještě další čtyři potopené vozy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 137 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků