Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Pokud chcete hledat bizarnosti spojené s americkými auty, musíte většinou přímo do jejich domoviny. Se zajímavými příběhy se ve Spojených státech prostě nešetří.

Dvacet let pod hladinou. To není laciná parodie na román Dvacet tisíc mil pod mořem, ale realita v oregonském Portlandu. V jeho blízkosti našla policie před třemi lety utopený Chevrolet Corvette, ležel v řece kousek od přístavního mola. Podle zpráv byl vůz ukraden už před více než dvaceti lety. Až nyní byl žlutý sporťák vyloven skupinou potápěčů, kteří svůj „úlovek“ natočili.

Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Ničivé následky hurikánu Katrina se objevují dodnes. Zdevastovanou Mazdu našli po 14 letech

Proč vůz už dávno není venku? Místní šerif to vzdal poté, co zapřáhl Vette za náklaďák a napnuté lano jí začalo doslova trhat. Potápěči z Youtube kanálu Adventures with Purpose proto zvolili méně „farmářskou“ metodu a šli na to modernější cestou.

Za dvě dekády pod hladinou byl v autě obrovský nános bahna, který téměř znemožnil jeho vylovení. Záchranáři proto použili vzduchové polštáře s řetězy, které vůz nadnesly z bahna a umožnily následnou manipulaci. 

Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Pak už jen stačilo zapřáhnout řetězy za odtahový vůz a pomalu Corvette vyprostit. Vůz tak opustil jezero po stejné rampě, po jaké se do ní před lety dostal. Potápěči na konci videa sdělí, že se pokusili kontaktovat majitele, který však krátce po ztrátě vozu opustil Spojené státy. V blízkosti této rampy se navíc nacházejí ještě další čtyři potopené vozy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek