Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Podle Jaguaru si prý nejdřív budete muset vyndat všechno z kapes.

Optimální řidičská pozice. Velmi diskutované téma, u kterého může každý přispět svou trochou do mlýna. Nejde ovšem jen o optimální držení těla, ale i o bezpečnost a správnou kontrolu. Automobilka Jaguar přišla se zajímavým videem, kde vysvětluje, jak by to mělo správně vypadat.

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Video dal dohromady Dr. Steve Iley, který dělá v automobilce hlavního zdravotníka. Celkem nám video přináší osm tipů, které, i když třeba znáte, si není od věci připomenout. Dvě minuty života snad obětovat můžete. A první tip? Vyprázdněte si kapsy.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Já bych třeba ani nespočítal, kolikrát mi „vyjelo“ něco z kapsy a spadlo do černé díry mezi středovým tunelem a sedačkou. Dále se máte ujistit, že sedíte po celé délce sedáku, a že vaše záda jsou opřená celou plochou. Vaše kolena a lokty by měly tak, aby byly při plném sešlápnutí pedálu nebo otočení volantu jen mírně pokrčené.

Sedíte za volantem přesně takto? Nebo si jedete něco, co je vám pohodlnější?

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků