Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Podle Jaguaru si prý nejdřív budete muset vyndat všechno z kapes.

Optimální řidičská pozice. Velmi diskutované téma, u kterého může každý přispět svou trochou do mlýna. Nejde ovšem jen o optimální držení těla, ale i o bezpečnost a správnou kontrolu. Automobilka Jaguar přišla se zajímavým videem, kde vysvětluje, jak by to mělo správně vypadat.

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Video dal dohromady Dr. Steve Iley, který dělá v automobilce hlavního zdravotníka. Celkem nám video přináší osm tipů, které, i když třeba znáte, si není od věci připomenout. Dvě minuty života snad obětovat můžete. A první tip? Vyprázdněte si kapsy.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Já bych třeba ani nespočítal, kolikrát mi „vyjelo“ něco z kapsy a spadlo do černé díry mezi středovým tunelem a sedačkou. Dále se máte ujistit, že sedíte po celé délce sedáku, a že vaše záda jsou opřená celou plochou. Vaše kolena a lokty by měly tak, aby byly při plném sešlápnutí pedálu nebo otočení volantu jen mírně pokrčené.

Sedíte za volantem přesně takto? Nebo si jedete něco, co je vám pohodlnější?

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků