Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Připravte se na 30 minut detailních záběrů z produkce dnes nejdůležitějšího modelu Porsche.

Německé Porsche dělá věci pořádně a správně. Nespokojí se tedy s pár sestříhanými záběry z produkce. Ne, pokud chcete nahlédnout do výroby prvního produkčního elektromobilu Porsche, uvařte si kafe a připravte se na přibližně půlhodinovou exkurzi v novém křídle továrny v Zuffenhausenu.

Od prvních pohybů rukou robotů montujících k platformě části karoserie, až po finální vizuální kontrolu dokončených vozů pracovníky Porsche. Nové video od Porsche ukazuje výrobu elektromobilu Taycan do detailu, bez jakýchkoliv příkras či efektů. S absencí komentáře má video i docela uklidňující efekt.

Porsche Taycan se možná vrátí na Nürburgring. Svoje eso má totiž stále v rukávu

Porsche Taycan se možná vrátí na Nürburgring. Svoje eso má totiž stále v rukávu

Nechybí samozřejmě ani pohled do lakovny, na montážní linku pohonných ústrojí či jejich testování. Podobně jako při výrobě Audi e-tron pak i v Porsche zajišťují dopravu bateriových modulů po továrně autonomní přepravníky. Baterie se poté setkají s již složeným základem podvozkových komponentů a pohonného ústrojí a celek putuje k montáži s již částečně vybavenou karoserií Taycanu.

Následuje dovybavení interiéru sedačkami a dalšími součástkami, nehledě na připevnění loga Porsche na kapotu. Pokračuje se krátkou zkouškou na válcové brzdě a konečnou kontrolou kvality v osvětleném tunelu, kde probíhá „omakání“ všech důležitých částí, kde by mohlo dojít při výrobě k nějakým nepřesnostem.

O technice nového Porsche Taycan jsme už rozepsali během jeho představení. Více se určitě dozvíte zde. Také již známe oficiální české cenovky.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků