Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Připravte se na 30 minut detailních záběrů z produkce dnes nejdůležitějšího modelu Porsche.

Německé Porsche dělá věci pořádně a správně. Nespokojí se tedy s pár sestříhanými záběry z produkce. Ne, pokud chcete nahlédnout do výroby prvního produkčního elektromobilu Porsche, uvařte si kafe a připravte se na přibližně půlhodinovou exkurzi v novém křídle továrny v Zuffenhausenu.

Od prvních pohybů rukou robotů montujících k platformě části karoserie, až po finální vizuální kontrolu dokončených vozů pracovníky Porsche. Nové video od Porsche ukazuje výrobu elektromobilu Taycan do detailu, bez jakýchkoliv příkras či efektů. S absencí komentáře má video i docela uklidňující efekt.

Porsche Taycan se možná vrátí na Nürburgring. Svoje eso má totiž stále v rukávu

Porsche Taycan se možná vrátí na Nürburgring. Svoje eso má totiž stále v rukávu

Nechybí samozřejmě ani pohled do lakovny, na montážní linku pohonných ústrojí či jejich testování. Podobně jako při výrobě Audi e-tron pak i v Porsche zajišťují dopravu bateriových modulů po továrně autonomní přepravníky. Baterie se poté setkají s již složeným základem podvozkových komponentů a pohonného ústrojí a celek putuje k montáži s již částečně vybavenou karoserií Taycanu.

Následuje dovybavení interiéru sedačkami a dalšími součástkami, nehledě na připevnění loga Porsche na kapotu. Pokračuje se krátkou zkouškou na válcové brzdě a konečnou kontrolou kvality v osvětleném tunelu, kde probíhá „omakání“ všech důležitých částí, kde by mohlo dojít při výrobě k nějakým nepřesnostem.

O technice nového Porsche Taycan jsme už rozepsali během jeho představení. Více se určitě dozvíte zde. Také již známe oficiální české cenovky.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 38 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 51 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků