Jak se u Bentley skládá mocný motor W12? Záběry ukazují kompletní proces

Od holého bloku po kompletně dokončenou jednotku s převodovkou. Bentley nechalo nahlédnout do stavby svého motoru W12.

Je určitým potěšením, že v nabídce Bentley stále zůstává tou nejprestižnější motorizací velký dvanáctiválec. Ať už mluvíme o kupé či kabrioletu Continental GT, SUV Bentayga nebo nejnovější limuzíně Flying Spur, u všech najdete možnost šestilitrového dvakrát přeplňovaného W12 pod kapotou. A jak se tato strojovna skládá dohromady, to nyní ukazuje obsáhlé dvanáctiminutové video.

Pro všechny nadšence do techniky jde o velmi uspokojující, skoro terapeutické záběry. Začínáme pohledem na holý blok a končíme nejen kompletní jednotkou s převodovkou, ale celkovou sestavou s předním zavěšením, která následně putuje do přídě zmíněných modelů. A samozřejmě nesmí chybět ani test na motorové brzdě.

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Všechno navíc probíhá víceméně ručně, v poklidu a svým tempem. Stavba W12 ostatně vyžaduje slušnou péči, která se vyrovná jen výrobním standardům britské značky. Připravte si kafíčko nebo čaj, talíř cukroví a na chvilku se hoďte do pohody…

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků