Jak se testovala první Škoda Octavia? Zvládala terén, klopenou dráhu i skoky!

Koncern Volkswagen a Škoda Auto letos slaví 30 let spojenectví. Zde se můžete podívat na záběry z testování modelu Octavia, prvního společného modelu.

První Škoda Octavia začala vznikat jako studie bratra třetího golfu v roce 1992, příští rok to tedy bude třicet let. Skutečný vývoj ale začal až o rok později a slavnostní návrat jména Octavia do modelového portfolia proběhl až v roce 1996.

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Příchod tohoto vozu byl opravdu pompézní. Jako první ho viděli porotci ankety Evropské Auto roku. Pro Škodovku byl totiž úspěch na prvním místě a musela všem ukázat, jakou snahu do vozu vložila. Muselo být jednoduše vidět, že nejde jen o další vymačkání favorita. I koncern Volkswagen, pro který byl tento vůz první opravdovou spoluprací s naší značkou, si byl vědom důležitosti novinky a dal vozu platformu PQ34 dříve než čtyřkovému golfu.

Škoda Octavia v roce 1996 diktovala, co si musíte koupit. I proto byla tak drahá

Škoda Octavia v roce 1996 diktovala, co si musíte koupit. I proto byla tak drahá

Nový výrobní závod otevřel 3. září 1996 tehdejší prezident Václav Havel a ještě ten den se už plně makalo. V prestižní anketa COTY si octavia nakonec odnesla 4. místo. O osm let později už se jich vyrobil milion. Škoda Octavia se stala kultem a dnes se po našich silnicích hrdě prohání již 4. generace.

Prodloužená Škoda Octavia oficiálně: Vypadá jako RS, v Evropě ji ale nečekejte

Prodloužená Škoda Octavia oficiálně: Vypadá jako RS, v Evropě ji ale nečekejte

Přetočme ale kalendář zpět do doby „předoktáviové“, kdy byl vývoj v plném proudu a probíhalo náročné testování. Jako připomínka slouží přiložené video, kde se tehdy žhavá novinka prohání po klopené dráze, drtí tlumiče mimo silnici a dokonce i skáče.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera