Jak se stát lepším řidičem? Podle expertky je důležitá disciplína, ne každý ji ale má

Každý z vás by tyto tipy dokázal z patra vyjmenovat. Přitom je ale málokdo dodržuje. Expertka je proto připomíná v souhrnném podání.

Britská organizace GEM Motoring Assist, zabývající se asistenčními službami, přišla se šesti tipy, které mají řidičům pomoci od rozptýlení za volantem. Sandra Macdonald-Amesová napsala, že „jako řidiči nyní čelíme mnohem více rozptylování než kdy jindy. Požadavky na naši pozornost se objevují v autě, mimo něj, ale i v našich hlavách.“

Používáte dětské autosedačky správně? Dle studie to dvě třetiny řidičů neumí

Používáte dětské autosedačky správně? Dle studie to dvě třetiny řidičů neumí

Dobrou zprávou prý je, že se od těchto ruchů můžeme snadno oprostit. Jako příklad expertka uvádí šest jednoduchých tipů, kterých bychom se měli všichni držet. Prvním z nich je zlaté pravidlo, že bychom neměli používat telefon. S tímto se potýkají hlavně mladí řidiči, kteří telefon nepustí z ruky nejenom mimo auto, ale i během jízdy.

Přitom vypnout zvuky, zapnout bluetooth handsfree a telefon schovat do přihrádky, moc času nezabere. Navíc se v dnešní době čím dál častěji objevují bezdrátová telefonní rozhraní i v automobilech, což je umožňuje omezeně používat i při jízdě. Mezi další tipy se řadí i plánování cesty předem, abyste po cestě nekoukali do navigace a používali ji pouze pro její poslední část.

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Měli bychom mí připravený svůj playlist nebo stanici rádia, pokud v autě posloucháte zprávy a muziku. V takovém případě se také doporučuje příliš to nepřehánět s hlasitostí. Expertka také radí, abyste se najedli před cestou do práce a nesnídali v autě. Na delších trasách si mají řidiči naplánovat přestávky na jídlo i pití.

Na delší trase se doporučuje dělat každé dvě hodiny (nebo 160 km) pauzu na nejméně patnáct minut. Nadýchat se čerstvého vzduchu, projít se, dát si kávu, lehké občerstvení, nebo si zdřímnout. To všechno proto, aby byl řidič za volantem vždy čerstvý a svěží.

Pes v autě a úmorné horko: Experti radí, jak v dnešním počasí převážet mazlíčky

Pes v autě a úmorné horko: Experti radí, jak v dnešním počasí převážet mazlíčky

Pokud cestujete s dětmi, měli byste je nějak zaměstnat. Pustit film, vzít na výlet ještě kamaráda nebo pustit do audiosystému audioknihu. Větší děti pak mohou sloužit jako druhý pár očí a učit se návykům řízení od vás. 

Expertka Macdonald-Amesová nakonec dodává, že hlídáním si těchto potenciálních rozptýlení budeme schopni předcházet rizikům a staneme se méně problémovými řidiči, kteří zůstávají na správné straně zákona. Budeme i lépe schopni předvídat situace a vyhýbat se rizikům.

Co štve na ostatních řidičích nejvíce Vás? Můžete nám to dát vědět do komentářů.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek