Jak se nahrává zvuk aut pro hru Forza Horizon 5? Pečlivě a extra zábavně, ukazuje video

Dávno pryč jsou doby, kdy atmosféru závodních her doprovázelo bzučení z PC Speakeru. Pokračování série Forza bude mít stovky aut s reálným zvukem, který vzniká takto.

Vývoj počítačových her je navzdory představám mnohých o celodenním hraní si pěkná řehole. Samozřejmě se v ní ale najdou i světlé chvilky, které si mohou tvůrci náležitě užít. Dle nového videa firmy Playground Games, která vyvíjí pátý díl populární závodní série Forza Horizon, si hodně legrace užívají především zvukaři, kteří zaznamenávají projev mnoha vozů, se kterými se budeme moci virtuálně projet.

Záznam je samozřejmě nutné pořídit uvnitř i vně auta, při volnoběhu i v plném spektru otáčkoměru, při řazení nahoru i podřazování a tak dále. Zatím co některé stroje jsou z hlediska poslechu vlastně trochu nuda, jako například VW Golf nebo pickup Chevy na začátku videa, nahrávat průlety Jaguaru XJ-220 nebo Lancie Stratos už je pořádná lahoda pro uši. Stejně tak potěší zvuk šestiválce 2JZ v čtyřkové Supře, který si můžete poslechnout zhruba v šesté minutě.

Nová Forza Motorsport ukazuje božsky detailní grafiku. Xbox vám vyždímá na max

Nová Forza Motorsport ukazuje božsky detailní grafiku. Xbox vám vyždímá na max

Nový díl série Forza Horizon 5 se bude odehrávat v Mexiku, samozřejmě na otevřené mapě, která nabídne spoustu kilometrů pro závodění na silnici i v terénu. Nebudou chybět moderní supersporty, offroady, buginy, staré závoďáky a samozřejmě již tradičně bombastický soundtrack, plný aktuálních hitů. Hra bude k dispozici pro Xbox Series X a S, Xbox One a pro PC. Datum vydání je 9. listopadu letošního roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků