Jak přežít útok v naprostém luxusu? Toto SUV odolá českému samopalu i granátu

Zatímco budete usrkávat brandy a rozmýšlet se, jak rozdělíte své panství, někdo po vás může střílet. A vy víte, že jste v bezpečí.

Inkas Armored je kanadská společnost, která se zabývá výrobou obrněných vozidel. V jejich portfoliu najdete opravdové skvosty, jako například Mercedes-Benz třídy G, Lexus LX 570 nebo i Range Rover LWB.

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

Bentley oživuje minulost. Znovu vytvořilo jedinečný Corniche, který ztratilo za války

S příměsí aristokracie a s šálkem čaje v nápojáku nyní přijíždí nový člen juggernautské flotily - Bentley Bentayga. Výsledek se může pochlubit balistickým standardem CEN 1063 BR6, schopným odolat kulkám o rozměrech 7,62 x 39 milimetrů, což je například velikost nábojnic do českého samopalu vzor 58. 

Tato ochrana platí naprosto všude, tedy i v oblasti střechy a podlahy. Ve voze se prý dají přežít i dva výbuchy standardního německého granátu DM51. Vůz je určen pro ty, kteří chtějí být v naprostém bezpečí, ale zároveň se konejšit luxusní atmosférou britského inženýrství.

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

Obrněná Bentayga je k mání s motorem 6.0 W12 o výkonu 600 koní, který je spárovaný s 8stupňovou automatickou převodovkou. Ve standardu se dodává se systémem Terrain Response, head-up displejem, hlídáním slepého úhlu, nebo s hlídáním jízdních pruhů.

Pro posádku jsou připravena klimatizovaná masážní sedadla ze série Executive Class, dále pak konfigurovatelné ambientní osvětlení, prémiový prostorový audiosystém a pro řidiče vyhřívaný dřevěný/kožený volant.

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Další nadstandardní výbavou jsou majáky v přední masce, siréna, kouřová okna nebo ochrana proti požáru v motorovém prostoru. Cenu za tuto pevnost společnost nezveřejnila, dostupná je na dotaz. Buďte si ale jistí, že levná záležitost to nebude.

Levnější variantou by pak mohla být obrněná variace BMW X5 VR6 Protection, kterou jsme vám ukázali dříve v tomto týdnu (a najdete ji i v galerii). Ta nabízí téměř stejnou ochranu a tudíž se ani s československým samopalem jen tak někdo neprostřílí dovnitř. Ani zde není uvedená cena, ale asi se nebude jedna o takovou sumu jako u Bentayga.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků