Jak nakreslit komiksové auto? Uznávaný kreslíř na to odpověděl celou knihou

Sportovní modely Datsunu jsou oblíbeným automobilem sběratelů i tunerů. Čím dál více ale inspiruje i umělce.

Sean Gordon Murphy je americký komiksový borec, který se proslavil především sérií komiksů Joe the Barbarian a také minisériemi Batman: White Knight a Punk Rock Jesus, což může mít spojitost s jeho katolickou výchovou. Ve výtvarném a literárním světě jde o velmi uznávanou osobu.

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

V jeho portfoliu ale najdete i úžasné automobilové dílo. Sean je totiž nadšeným petrolheadem, což se rozhodl stvrdit dílem Under the Hood. Jedná se o art book, ve kterém je 100 stránek věnovaných především Datsunu 280Z, historickému japonskému sporťáku s motorem o objemu 2,75 litru, který dosahoval výkonu 110 kW (150 koní). Existovalo dokonce provedení o výkonu 127 kW.

Kniha je podle Seana jakýsi tutoriál, jak namalovat komiksové auto. V díle se objevuje i Batmobile, k čemuž jej inspiroval Scott Snyder, přední kreslíř netopýřího muže. V knize měly původně být i typické komiksové bubliny, které se však pro co největší požitek z kreseb nakonec vyškrtly.

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Po vydání knihy se Sean rozhodoval mezi pořízením dvou vozů - DeTomaso Pantera a právě Datsunu 280Z. Jelikož ceny Pantery v tu dobu raketově rostly nahoru rozhodl se pro Datsun, do kterého osadil motor RB25 a vyladil jej na výkon přes 500 koní. Art book Under the Hood z roku 2016 si můžete pořídit za v přepočtu necelých tisíc korun. Krátké ukázaky najdete v galerii, stejně jako Seanovo provedení Batmobilu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků